Trwa ładowanie...
d4mxyg8

George Michael nie żyje. Brytyjski wokalista miał 53 lata

Zmarł George Michael, znany brytyjski piosenkarz, kompozytor i producent - informuje BBC News. Wokalista miał 53 lata. Według jego rzecznika, który poinformował o śmierci, gwiazdor zmarł "spokojnie w swoim domu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
George Michael nie żyje. Brytyjski wokalista miał 53 lata
(AFP)
d4mxyg8

Swoją muzyczną karierę rozpoczął w latach 80. jako współzałożyciel i wokalista zespołu 'Wham!", który stworzył m.in. świąteczny hit "Last Christmas". Po jego upadku w 1986 roku piosenkarz kontynuował niezwykle udaną karierę solową, stając się jednym z najpopularniejszych brytyjskich artystów muzyki popularnej w historii.

George Michael zmarł w swoim domu w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Policja poinformowała, że śmierć artysty nie była dziełem osób trzecich. Michael Lippman, menadżer zmarłego w niedzielę brytyjskiego piosenkarza George'a Michaela, powiedział, że przyczyną śmierci artysty była niewydolność serca.

W opublikowanym oświadczeniu jego agent napisał: "z wielkim smutkiem informujemy, że odszedł nasz ukochany syn, brat i przyjaciel". W oświadczeniu napisano też, że w tym trudnym momencie rodzina prosi o uszanowanie prywatności i odmawia jakichkolwiek komentarzy w sprawie śmierci piosenkarza.

d4mxyg8

George Michael był z pochodzenia Grekiem, naprawdę nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou. Urodził się w północnym Londynie w rodzinie cypryjskich Greków, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii w latach 50. XX wieku.

W ostatnich miesiącach nie pokazywał się publicznie, lecz jednocześnie wydawca artysty poinformował, że piosenkarz pracuje nad nową płytą. W 2011 roku artysta odwołał trasę koncertową z powodu zapalenia płuc. Po leczeniu w jednej z wiedeńskich klinik powiedział dziennikarzom, że jego życie było bardzo zagrożone.

Oprac. Adam Hrynkiewicz

d4mxyg8

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4mxyg8

d4mxyg8
Więcej tematów