Trwa ładowanie...

Gen. Sławomir Wojciechowski wejdzie w struktury dowódcze NATO. Prezydent Duda: to kluczowa funkcja

Generał Sławomir Wojciechowski stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego - zapowiedział przebywający na Łotwie prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że "będzie pełnił jedną z absolutnie kluczowych funkcji jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego regionu".

Share
Gen. Sławomir Wojciechowski wejdzie w struktury dowódcze NATO. Prezydent Duda: to kluczowa funkcja
Źródło: PAP
d42vce7

Gen. Sławomir Wojciechowski wejdzie niedługo w struktury dowódcze NATO. Informacje przekazał sam Andrzej Duda. Prezydent, razem z szefem MON, przebywają obecnie na Łotwie. Odwiedzili w bazę wojskową Adażi.

Kim jest generał Wojciechowski?

Gen. bryg. Sławomir Wojciechowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie, którą ukończył w 1987 roku. Pierwszym stanowiskiem służbowym, które objął było stanowisko dowódcy plutonu rakiet przeciwlotniczych w macierzystej uczelni, z którą związany był do czasu skierowania na studia w Akademii Obrony Narodowej.

W 2015 roku został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a potem, z dniem 1 stycznia 2017 roku na Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

d42vce7

W trakcie służby wyróżniony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, Wojskowym Krzyżem Zasługi, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie, Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu.

Będzie dymisja szefa Sztabu Generalnego WP

Z kolei według nieoficjalnych wieści, gen. Leszek Surawski, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, może zostać zdymisjonowany. Decyzja podjęta przez Andrzeja Dudę i ministra Mariusza Błaszczaka. Gen. Surawski ma stracić stanowisko na dwa tygodnie przed szczytem NATO.

Według nieoficjalnych informacji Onetu zastąpiłby go gen. Krzysztof Król. Dymisja gen. Leszka Surawskiego ma nastąpić na dwa tygodnie przez szczytem NATO w Brukseli.

d42vce7

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Hofman do Kempy "Pracujesz od rana do nocy, a to i tak nic nie pomoże"

d42vce7

Podziel się opinią

Share
d42vce7
d42vce7
Więcej tematów