ycipk-3pfwc3

Gen. Sławomir Wojciechowski wejdzie w struktury dowódcze NATO. Prezydent Duda: to kluczowa funkcja

Generał Sławomir Wojciechowski stanie na czele Dowództwa Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego - zapowiedział przebywający na Łotwie prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że "będzie pełnił jedną z absolutnie kluczowych funkcji jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszego regionu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Sławomir Wojciechowski z wysokim stanowiskiem w NATO
Gen. Sławomir Wojciechowski z wysokim stanowiskiem w NATO (PAP)
ycipk-3pfwc3

Gen. Sławomir Wojciechowski wejdzie niedługo w struktury dowódcze NATO. Informacje przekazał sam Andrzej Duda. Prezydent, razem z szefem MON, przebywają obecnie na Łotwie. Odwiedzili w bazę wojskową Adażi.

Kim jest generał Wojciechowski?

Gen. bryg. Sławomir Wojciechowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie, którą ukończył w 1987 roku. Pierwszym stanowiskiem służbowym, które objął było stanowisko dowódcy plutonu rakiet przeciwlotniczych w macierzystej uczelni, z którą związany był do czasu skierowania na studia w Akademii Obrony Narodowej.

ycipk-3pfwc3

W 2015 roku został wyznaczony na stanowisko Zastępcy Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a potem, z dniem 1 stycznia 2017 roku na Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

W trakcie służby wyróżniony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, Wojskowym Krzyżem Zasługi, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyźnie, Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu.

Będzie dymisja szefa Sztabu Generalnego WP

Z kolei według nieoficjalnych wieści, gen. Leszek Surawski, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, może zostać zdymisjonowany. Decyzja podjęta przez Andrzeja Dudę i ministra Mariusza Błaszczaka. Gen. Surawski ma stracić stanowisko na dwa tygodnie przed szczytem NATO.

ycipk-3pfwc3

Według nieoficjalnych informacji Onetu zastąpiłby go gen. Krzysztof Król. Dymisja gen. Leszka Surawskiego ma nastąpić na dwa tygodnie przez szczytem NATO w Brukseli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Hofman do Kempy "Pracujesz od rana do nocy, a to i tak nic nie pomoże"

ycipk-3pfwc3
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pfwc3

ycipk-3pfwc3
ycipk-3pfwc3