Trwa ładowanie...

Gen. Polko o Macierewiczu: nie powinien kompromitować Polski

- Twierdzenie, że każdy, kto wstąpił do wojska przed przełomem, jest sowieckim żołnierzem, to nieuczciwość - ocenia Roman Polko. Zdaniem byłego dowódcy GROM-u, można odnieść wrażenie, że ministerstwo obrony narodowej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza "działa bez głowy".

Gen. Polko o Macierewiczu: nie powinien kompromitować PolskiŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jerzy Gumowski
dcvalm5
dcvalm5

"Sytuacja wygląda źle"

- Sytuacja w armii wygląda źle. Nie mamy kim obsadzać struktur Eurokorpusu i NATO. To psuje nasze relacje międzynarodowe. System dowodzenia, który minister Antoni Macierewicz krytykował, w dalszym ciągu nie został naprawiony i zmieniony - twierdzi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" gen. Roman Polko.

Zdaniem byłego dowódcy GROM-u, twierdzenie, że "każdy, kto wstąpił do armii przed przełomem, jest sowieckim żołnierzem", jest "równie nieuczciwe jak twierdzenie, że wszyscy, którzy po II wojnie światowej zostali w lesie, są bohaterami".

"Kupno caracali przez Polskę byłoby nieporozumieniem"

Polko przyznaje też na łamach "Rzeczpospolitej", że szef MON "parę rzeczy zrobił dobrze".

dcvalm5

- Dzięki ministrowi Macierewiczowi po dwunastu latach nie wyrzuca się żołnierzy za burtę. Szeregowi mają możliwość awansu. Są Wojska Obrony Terytorialnej, które są potrzebne i rozwijają się w dobrym kierunku, bo mają świetną kadrę dowódczą - wymienia gen. Polko.

Agencja Gazeta/Sławomir Kamiński
Źródło: Agencja Gazeta/Sławomir Kamiński, fot: Sławomir Kamiński

- Kupno caracali przez Polskę byłoby ogromnym nieporozumieniem. Śmigłowiec bez konkretnego przeznaczenia, w takiej cenie, jakby miały złote klamki w środku - powiedział były dowódca GROM-u. Jednak sposób zerwania negocjacji przez stronę polską, zdaniem Polko, był niedyplomatyczny i niedopuszczalny. - Szef MON nie powinien kompromitować Polski na arenie międzynarodowej - dodał.

Źródło: WP, Rzeczpospolita

dcvalm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcvalm5
Więcej tematów