Trwa ładowanie...
d16xp23

Gdańsk. Oferował "lek na koronawirusa". Teraz grozi mu więzienie

Gdańsk. Policja zatrzymała mężczyznę, który oferował "lek na koronawirusa". Teraz jest podejrzany o oszustwo i grozi mu 8 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk. Policja zatrzymała mężczyznę, który oferował "lek na koronawirusa"
Gdańsk. Policja zatrzymała mężczyznę, który oferował "lek na koronawirusa" (Getty Images)
d16xp23

O sprawie informuje RMF FM. 49-letni Tomasz D. oferował za pośrednictwem przez Internetu i portali społecznościowych "leki na koronawirusa". Substancja miała zwalczać COVID-19.

Najmniejsza dawka substancji kosztowała 350 zł, a pieniądze ze sprzedaży trafiały na konto fundacji prowadzonej przez 49-latka. Tomasz D. oszukał co najmniej sześć osób, a na koncie pojawiło się łącznie 11 tys. złotych.

Mężczyzna "leczył nie tylko na koronawirusa". Policjanci znaleźli w jego mieszkaniu znaczne ilości tabletek i płynów, które miały zwalczać takie nieuleczane choroby jak cukrzyca, autyzm, nowotwory, czy udar.

d16xp23

Zobacz wideo: Jarosław Gowin marszałkiem Sejmu? Tomasz Siemoniak komentuje

Sprzedawca fałszywych leków "usłyszał zarzuty usiłowania i doprowadzenia pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oraz wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych bez wymaganego pozwolenia".

Tomaszowi D. grozi do 8 lat więzienia. Pojawił się też prokuratorski wniosek o 3-miesięczny areszt dla mężczyzny.

d16xp23

Koronawirus w Polsce i na świecie. Trwają prace nad szczepionką

Warto zaznaczyć, że na razie na świecie nie opracowano leku na koronwiarusa. Trwają na razie prace nad szczepionką. W Niemczech wydano pierwsze pozwolenie na badanie na ludziach szczepionki przeciwko COVID-19. Podobne działania odbywają się m.in. Wielkiej Brytanii, czy Australii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16xp23

Podziel się opinią

Share
d16xp23
d16xp23