Trwa ładowanie...

Koronawirus zmienił plany Jarosława Kaczyńskiego. "Prezes wróci do tematu"

Koronawius zmusił szpitale do odwoływania lub ograniczania planowych zabiegów. Zamierzenia dotyczące operacji kolana musieli zmienić też lekarze i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wiadomo już, że nie odbędzie się ona w maju czy czerwcu, jak zakładano.

Share
Koronawirus zmienił plany Jarosława Kaczyńskiego. "Prezes wróci do tematu"
Źródło: Agencja Gazeta
d2njtvh

Jarosław Kaczyński na kilku ostatnich posiedzeniach Sejmu nie potrzebował już kuli do wsparcia nogi po operacji, a politycy PiS relacjonowali, że prezes mimo epidemii koronawirusa pracuje bez przeszkód. Wskazania lekarzy po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego pod koniec 2019 były jednak jednoznaczne: konieczny jest następny zabieg.

Operacja drugiego kolana planowana była po majowych wyborach prezydenckich, ale wszystko zmienił koronawirus SARS-CoV-2 - podaje "Super Express", powołując się na źródła w partii Kaczyńskiego. - Kiedy sytuacja się względnie unormuje z epidemią, wtedy prezes wróci do tematu operacji - mówi gazecie polityki PiS.

d2njtvh

- Na razie to "operacja wybory" i "operacja koronawirus" są najważniejsze - dodaje.

Koronawirus zmienił plan Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy operacja?

Z uwagi na epidemię szpitale przekładają zabiegi, które nie są pilne, ale - jak wyjaśnia źródło "SE" - Jarosław Kaczyński chce przede wszystkim sam kontrolować sytuację w kraju i stąd decyzja o odłożeniu operacji drugiego kolana.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Wielki powrót Beaty Szydło. Tomasz Siemoniak mówi o "deficytach prezydenta Dudy"

Tym bardziej, że polityczna batalia o termin wyborów wciąż trwa i nie można wykluczyć ich przesunięcia, a do tego dochodzą możliwe problemy Zjednoczonej Prawicy z utrzymaniem większości w Sejmie.

d2njtvh

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń gazety, Jarosław Kaczyński drugą operację mógłby przejść pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Wszystko zależy jednak od rozwoju z epidemii koronawirusa.

Po drugiej operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego prezesa PiS czekać będzie ponowna rehabilitacja, ćwiczenia i poruszanie się o kulach. - Co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować - mówił nam Kaczyński po pierwszej operacji.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.
d2njtvh

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2njtvh

Podziel się opinią

Share
d2njtvh
d2njtvh
Więcej tematów