Trwa ładowanie...
d430oir

Koronawirus zmienił plany Jarosława Kaczyńskiego. "Prezes wróci do tematu"

Koronawius zmusił szpitale do odwoływania lub ograniczania planowych zabiegów. Zamierzenia dotyczące operacji kolana musieli zmienić też lekarze i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wiadomo już, że nie odbędzie się ona w maju czy czerwcu, jak zakładano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus zmienił plany Jarosława Kaczyńskiego. "Prezes wróci do tematu"
Koronawirus zmienił plany Jarosława Kaczyńskiego. "Prezes wróci do tematu" (Agencja Gazeta)
d430oir

Jarosław Kaczyński na kilku ostatnich posiedzeniach Sejmu nie potrzebował już kuli do wsparcia nogi po operacji, a politycy PiS relacjonowali, że prezes mimo epidemii koronawirusa pracuje bez przeszkód. Wskazania lekarzy po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego pod koniec 2019 były jednak jednoznaczne: konieczny jest następny zabieg.

Operacja drugiego kolana planowana była po majowych wyborach prezydenckich, ale wszystko zmienił koronawirus SARS-CoV-2 - podaje "Super Express", powołując się na źródła w partii Kaczyńskiego. - Kiedy sytuacja się względnie unormuje z epidemią, wtedy prezes wróci do tematu operacji - mówi gazecie polityki PiS.

- Na razie to "operacja wybory" i "operacja koronawirus" są najważniejsze - dodaje.

d430oir

Koronawirus zmienił plan Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy operacja?

Z uwagi na epidemię szpitale przekładają zabiegi, które nie są pilne, ale - jak wyjaśnia źródło "SE" - Jarosław Kaczyński chce przede wszystkim sam kontrolować sytuację w kraju i stąd decyzja o odłożeniu operacji drugiego kolana.

Zobacz wideo: Wybory 2020. Wielki powrót Beaty Szydło. Tomasz Siemoniak mówi o "deficytach prezydenta Dudy"

Tym bardziej, że polityczna batalia o termin wyborów wciąż trwa i nie można wykluczyć ich przesunięcia, a do tego dochodzą możliwe problemy Zjednoczonej Prawicy z utrzymaniem większości w Sejmie.

d430oir

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń gazety, Jarosław Kaczyński drugą operację mógłby przejść pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. Wszystko zależy jednak od rozwoju z epidemii koronawirusa.

Po drugiej operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego prezesa PiS czekać będzie ponowna rehabilitacja, ćwiczenia i poruszanie się o kulach. - Co jest dość męczące, już to przechodziłem. Nie da się wtedy normalnie funkcjonować - mówił nam Kaczyński po pierwszej operacji.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d430oir

Podziel się opinią

Share
d430oir
d430oir
Więcej tematów