ycipk-aqcrv8

"Gazeta Wyborcza": Kurski w sztabie PiS. TVP nie zaprzecza

Jacek Kurski przed wyborami do europarlamentu chodził do sztabu PiS - napisała "Gazeta Wyborcza". Telewizja publiczna twierdzi, że takie spotkania były także z opozycją, ale ta zaprzecza. - To nieprawda. Nie widziałem się z Kurskim - mówią pytani politycy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski
Jacek Kurski (East News)
ycipk-aqcrv8

To, że prezes TVP Jacek Kurski jest gościem na Nowogrodzkiej, to nie jest tajemnica. Takie wizyty miały być jednak jeszcze intensywniejsze przed wyborami do europarlamentu. "Gazeta Wyborcza" spytała o spotkania TVP.

"Prezes Telewizji Polskiej jest zobowiązany do spotykania się z politykami, którzy kształtują sytuację mediów publicznych w Polsce” - tak spółka odpowiedziała na pytania dziennikarzy. Zapewniła jednocześnie, że kampania wyborcza nie wpłynęła na intensywność tych spotkań.

Jako argument podawano także, że dochodziło do nich w celu zadbania o interes i rozwój nadawcy publicznego.

ycipk-aqcrv8

TVP podkreśla jednak, że Kurski widział się w tym czasie także z politykami opozycji. Wymieniono nawet konkretne nazwiska: Włodzimierz Czarzasty, Agnieszka Pomaska, Cezary Tomczyk, Kazimierz Kleina, Paweł Kukiz, Rafał Dutkiewicz "i wielu innych".

Problem z tym, że wymienione osoby zaprzeczają, by widziały się w tym czasie z prezesem Kurskim.

Włodzimierz Czarzasty zapewnił, że w tym roku wcale nie widział się z Kurskim. Tak samo twierdzą Agnieszka Pomaska i Cezary Tomczyk. - To nieprawda - mówią także Rafał Dutkiewicz i Kazimierz Kleina.

ycipk-aqcrv8

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

ycipk-aqcrv8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-aqcrv8
ycipk-aqcrv8