Trwa ładowanie...

Gangsterzy odbili ciało szefa kartelu narkotykowego Zetas

Grupa meksykańskich gangesterów sterroryzowała personel zakładu pogrzebowego i zabrała ciała dwóch przestępców zastrzelonych w niedzielę w walce z patrolem marynarki wojennej - jednym z nich był boss wielkiego kartelu narkotykowego Zetas, Heriberto Lazcano.

Share
Gangsterzy odbili ciało szefa kartelu narkotykowego Zetas
Źródło: PAP/EPA, Fot: Semar
dla2nix

Prokurator miasta Coahuila, stolicy stanu o tej samej nazwie, Homero Ramos potwierdził, że poprzedniego dnia "uzbrojone komando z zamaskowanymi twarzami zabrało zwłoki i wywiozło je karawanem w nieznanym kierunku, zmuszając do prowadzenia samochodu właściciela zakładu pogrzebowego".

Zanim to nastąpiło, władze meksykańskie, które podjęły w stanie Coahuila ofensywę przeciwko handlarzom narkotyków, zdołały przez porównanie odcisków palców potwierdzić, że jednym z zabitych był z całą pewnością znany z okrucieństwa wobec swych ofiar szef Zetas, Heriberto Lazcano, znany również jako "El Lazca" i "Egzekutor".

Zetas to jeden z dwu najpotężniejszych karteli narkotykowych działających w Ameryce Środkowej. Wojny narkotykowe pochłonęły w Meksyku w ciągu ostatnich pięciu lat 60 000 ofiar śmiertelnych.

dla2nix

Podziel się opinią

Share
dla2nix
dla2nix
Więcej tematów