Trwa ładowanie...

Gang przebierańców. Kolejne zatrzymanie

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek kolejną osobę powołującą się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości w zamian za korzyści majątkowe. To 13 zatrzymany w sprawie tzw. gangu przebierańców.

Share
Gang przebierańców. Kolejne zatrzymanie
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d4g5ks3

Do zatrzymania doszło na parkingu restauracji fast food w Piasecznie. Piotr C., powołując się na wpływy w służbach, obiecywał przedterminowe zwolnienie z aresztu osób zatrzymanych w Wielkopolsce W zamian miał żądać łapówki w wysokości miliona zł.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że zatrzymany to warszawski przedsiębiorca. Osoby, do których zwolnienia miał się przyczynić to podejrzani o przestępstwa kryminalne, m.in. pobicie i porwania.

Śledztwo nadzoruje prokuratura w Katowicach. Tam też podejrzany usłyszy zarzuty.

d4g5ks3

To trzynasty zatrzymany w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej powołującej się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości. W styczniu zatrzymano osiem osób, trzy miesiące później byłego ministra sprawiedliwości Andrzeja K. Razem z nim jego współpracownika z kancelarii Piotra K., gdańskiego biznesmena Marka S. i byłego funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych Jerzego K.

Zobacz też: Żakowski w programie "Bitwa redaktorów": Komisja nie dba o interes Polski

Gang najpierw docierał do biznesmenów mających problemy z organami ścigania, starających się o niezbędne koncesje lub państwowy kontrakt. Następnie członkowie, podając się za pracowników służb, obiecywali pomoc w postaci tzw. "parasola ochronnego". W zamian chcieli pieniędzy, etatów i dostępu do danych. Śledztwo nabrało tempa, gdy jeden z "klientów" gangu poszedł na współpracę z policją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g5ks3

Podziel się opinią

Share
d4g5ks3
d4g5ks3
Więcej tematów