Trwa ładowanie...

Akcja CBA. Były minister sprawiedliwości zatrzymany

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w środę cztery osoby, w tym byłego ministra sprawiedliwości w rządzie SLD, Andrzeja K. Chodzi o tzw. aferę z "gangiem przebierańców".
Share
CBA zatrzymało Andrzeja K. i inne osoby w środę
CBA zatrzymało Andrzeja K. i inne osoby w środęŹródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d117up5

Jak donosi na Twitterze dziennikarz śledczy Piotr Nisztor, chodzi o grupę osób podszywających się pod funkcjonariuszy tajnych służb. Mieli powoływać się na wpływy w organach państwowych, a także werbować współpracowników. Zatrzymanie byłego ministra sprawiedliwości w rządzie Marka Belki potwierdził Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji CBA.

Agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali b. ministra sprawiedliwości Andrzeja K., jego współpracownika z kancelarii Piotra K., gdańskiego biznesmena Marka S. i b. funkcjonariusza Wojskowych Służb Informacyjnych Jerzego K. - donosi PAP. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych i zabezpieczyli dowody, następnie mają oni zostać przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Wcześniej, w ramach trwającego śledztwa, zatrzymano już osiem osób. Są podejrzane o podszywanie się pod funkcjonariuszy służb specjalnych, płatną protekcję oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Podziel się z nami za pośrednictwem dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio Zet, PAP

d117up5

Podziel się opinią

Share
d117up5
d117up5
Więcej tematów