Trwa ładowanie...
dslqxmk

Galerie handlowe będą otwarte? Dodatkowy dzień handlowy w grudniu

Galerie handlowe będą otwarte w grudniu, aż w trzy niedziele. W ten sposób rząd próbuje skłonić Polaków do rozłożenia na raty przedświątecznych zakupów. Powodem jest próba uniknięcia tłoku w sklepach, który mógłby doprowadzić do wielu zachorowań na koronawirusa.
Share
Galerie handlowe będą otwarte także w niedziele 6 grudnia
Galerie handlowe będą otwarte także w niedziele 6 grudnia Źródło: Materiały prasowe, Fot: Biedronka
dslqxmk

Chodzi o niedzielę 6 grudnia. Projekt uczynienia tego dnia handlowym wyszedł z inicjatywy wicepremiera Jarosława Gowina. Tym samym w grudniu będą, aż trzy niedziele podczas, których Polacy będą mogli udać się na zakupy. Chodzi o niedziele 6, 13 i 20 grudnia.

Ustawodawca podkreśla, że dodatkowy dzień handlowy nie tylko pomoże uniknąć przedświątecznego tłoku w sklepach, ale też pozwoli więcej zarobić przedsiębiorcom, których poważnie dotknęły restrykcje związane z epidemią koronawirusa.

Galerie handlowe otwarte? Dłuższa przerwa świąteczna

Z kolei dłuższa przerwa zakupowa czeka nas między 24 a 28 grudnia. W tym roku typowe wyłączenie możliwości handlu w święta zbiegnie się z niedzielą, która pozostanie niedzielą niehandlową. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestowały stowarzyszenia zrzeszające przedsiębiorców.

dslqxmk

Wpisy Donalda Tuska. Paweł Kukiz komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dslqxmk

Podziel się opinią

Share
dslqxmk
dslqxmk
Więcej tematów