Trwa ładowanie...
d39rb6d

Galeria prac niepełnosprawnych artystów

Praca jednego z niepełnosprawnych artystów
Są ludzie, którzy nie używają rąk podczas malowania, a malują. Wystawa obrazów artystów malujących ustami i nogami "Bo życie jest prawdziwe..." otwarta zostanie we wtorek 21 maja o godz. 16.00 w Galerii Ratusz w Gdyni.

d39rb6d
d39rb6d

Obrazy, które zostana wystawione w galerii, niczym nie różnią się od prac innych artystów, choć powstają w odmienny sposób. Malowanie dla osób niepełnosprawnych jest normalnością, nawet wtedy, gdy stosują metody dość niekonwencjonalnie. Nie jest istotne, że trzymają ołówek czy pędzel w zaciśniętych ustach lub też w palcach stopy. Każdy z tych sposobów wymaga jedynie treningu, czasu i cierpliwości. To pasja, która umożliwia egzystencję; pasja, która daje poczucie spełnienia twórcom, pasja, która dostarcza estetycznych wrażeń odbiorcom - mówi jeden z twórców - Piotr Pawłowski.

W istniejącej od roku Galerii RATUSZ to już dziesiąta wystawa. Zaprezentowane na niej zostaną prace 20 twórców. Później obrazy te w postaci kartek świątecznych i kalendarzy zostaną porozsyłane przez Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami AMUN. Wydawnictwo działa od 1993 roku. Nie jest instytucją charytatywną. Artyści pomimo swej niepełnosprawności sami chcą zarobić na swoje utrzymanie.

Wystawę obrazów artystów malujących ustami i nogami będzie można oglądać w Galerii RATUSZ do 10 czerwca. (iza)

d39rb6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39rb6d
Więcej tematów