Trwa ładowanie...
d42d47k
d42d47k

FSB udaremniła szpiegowskie plany CIA

Rosyjska Federalna Służba
Bezpieczeństwa (FSB) oświadczyła w środę, że udaremniła planowane
przez amerykańską Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) wykradzenie
rosyjskich tajemnic wojskowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42d47k

Jak podała agencja Interfax, powołując się na FSB, w tym celu amerykański wywiad próbował zwerbować do współpracy specjalistę z pewnego szczególnie strzeżonego obiektu Ministerstwa Obrony Rosji.

FSB ma niezbite dowody na działalność szpiegowską CIA w Rosji - oświadczył anonimowy przedstawiciel FSB.

Poinformował, że podjęta na czas interwencja rosyjskiej służby bezpieczeństwa powstrzymała plany USA na wczesnym etapie, doprowadziła do przejęcia kontroli nad ich działaniami i zapobiegła powstaniu poważnego zagrożenia dla bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

d42d47k

Działania te, jak podała FSB, prowadzili funkcjonariusze CIA, którzy pracowali jako amerykańscy dyplomaci w Moskwie i w jednym z krajów poradzieckiej Wspólnoty Niezależnych Państw. Operacją szpiegowską miał kierować niższej rangi dyplomata w ambasadzie USA w Moskwie, który opuścił już Rosję.

Agencjom nie udało się uzyskać komentarza na temat doniesień rosyjskiej FSB ani w ambasadzie USA w Moskwie, ani w CIA, ani w samej FSB.

Za miesiąc ma się odbyć w Moskwie spotkanie prezydentów Rosji i USA Władimira Putina i George`a W. Busha. Od zamachów terrorystycznych z 11 września stosunki między USA i Rosją poprawiły się w związku z poparciem, jakiego prezydent Putin udzielił Waszyngtonowi zaraz po tych atakach. Od tego czasu Rosja wspiera amerykańską wojnę z terroryzmem.(mk,iza)

d42d47k

Podziel się opinią

Share
d42d47k
d42d47k