Krzywa marcheweczka
Jeżeli chodzi o jakość jedzenia, które udaje się znaleźć freeganom, to tutaj takie proste skojarzenie, które się narzuca słysząc "jedzenie ze śmietnika", niekoniecznie idzie w parze z logiką. Proste skojarzenie mówi, że skoro coś zostało wyrzucone, to znaczy, że absolutnie do niczego się nie nadawało. Tymczasem marnuje się bardzo wiele żywności dobrej jakościowo i zupełnie przyzwoitej.
Bardzo istotnym czynnikiem są przyjęte przez konsumentów wymagania konsumentów, którzy żywność kupują. - U nas, w Polsce, jabłko z plamką jeszcze znajdzie nabywcę, ale w Stanach Zjednoczonych taki owoc już się nie sprzeda i mimo, że nic mu nie jest, ląduje na śmietniku. Podobnie jest z krzywą marcheweczką czy innym mało urodziwym warzywem. Coś, co się nieładnie prezentują na półce w bardzo wielu krajach jest odrzucane, nie z uwagi braku walorów odżywczych, jaką ma np. zepsuta żywność, tylko z uwagi na to, że konsument wybierze jabłko bez plamki - twierdzi Agnieszka.
Masz ciekawe fotografie?
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!