Trwa ładowanie...
d2cvc92

Francuska żandarmeria wkroczyła do włoskiego ośrodka. Władze są oburzone

Francuscy żandarmi wkroczyli do włoskiego ośrodka pomocy dla migrantów. Zmusili tam Nigeryjczyka, aby poddał się badaniom. Tamtejsi lekarze twierdzą, że zostali przez żandarmów zastraszeni. Włoski MSZ wezwał francuskiego ambasadora i zażądał wyjaśnień.
Share
Francuscy żandarmi wkroczyli na terytorium Włoch
Francuscy żandarmi wkroczyli na terytorium WłochŹródło: iStock.com
d2cvc92

Wkroczeniem żandarmów oburzone są władze włoskiego miasteczka Bardonecchia, gdzie mieści się ośrodek. Miasteczko znajduje się na włosko-francuskiej granicy i jego władze twierdzą, że żandarmi nie mieli prawa wejść do ośrodka. Natomiast władze francuskie odpierają zarzuty i mówią, że interwencja była legalna, bo umożliwiały ją zawarte porozumienia.

Do ośrodka wkroczyło pięciu, uzbrojonych francuskich żandarmów ze służby celnej. Zmusili tam jednego migranta z Nigerii, aby poddał się badaniom. Lekarze twierdzą, że zostali zastraszeni.

Punkt medyczny prowadzi organizacja Rainbow4Africa, która pomaga migrantom. Ci coraz częściej próbują przedostać się z Włoch do Francji przez Alpy. Organizacja uznała, że wkroczenie żandarmów to poważna ingerencja w jej działalność. Zareagował również włoski MSZ, który wezwał francuskiego ambasadora i zażądał wyjaśnienia, dlaczego żandarmi przekroczyli granice. Włoska prawica, i jej kandydat na premiera Matteo Salvini, nawołuje nawet do wydalenia z Włoch francuskich dyplomatów.

d2cvc92

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rząd dogada się z Unią? "Morawiecki gra z nią w kulki"

d2cvc92

Podziel się opinią

Share
d2cvc92
d2cvc92
Więcej tematów