Trwa ładowanie...

Francja wymierzyła karę 28 Żydom

Francuskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło, że wprowadza sankcje wobec "ekstremistycznych osadników izraelskich". 28 osób, winnych aktów przemocy wobec palestyńskich cywilów na Zachodnim Brzegu Jordanu, ma zakaz wjazdu do Francji lub któregokolwiek z jej terytoriów.

Deir Sharaf na Zachodnim Brzegu po ataku izraelskich osadnikówDeir Sharaf na Zachodnim Brzegu po ataku izraelskich osadnikówŹródło: East News, fot: AA/ABACA
d1vk5ui
d1vk5ui

Francuskie MSZ zakazało 28 izraelskim osadnikom wjazdu do Francji lub któregokolwiek z jej terytoriów, wzywając rząd Izraela do podjęcia przeciwko nim kroków prawnych. W wydanym we wtorek oświadczeniu Paryż potępił przemoc wobec palestyńskich cywilów i stwierdził, że ​​obowiązkiem władz Tel Awiwu jest zaprzestanie takich działań oraz pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności.

"Nasilają się akty przemocy popełniane przez osadników wobec ludności palestyńskiej (...) Jak już wielokrotnie mówiliśmy, obowiązkiem władz izraelskich jest położyć temu kres i ścigać sprawców" - czytamy w oświadczeniu francuskiego MSZ.

Jednocześnie Francja wyraziła swoje poparcie dla stosowania sankcji wobec osadników żydowskich na poziomie europejskim i potwierdziła swoje zaangażowanie we współpracę z partnerami europejskimi w tym zakresie.

d1vk5ui

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zeszli tunelem Hamasu. Niebywałe, co znaleźli w środku

"Osadnictwo jest nielegalne w świetle prawa międzynarodowego i powinno zostać zakończone. Kontynuowanie go jest nie do pogodzenia z powołaniem trwałego państwa palestyńskiego, które jest jedynym rozwiązaniem, tak aby Izraelczycy i Palestyńczycy mogli żyć obok siebie w pokoju i bezpieczeństwie" - głosi oświadczenie MSZ.

W komunikacie nie wymieniono nazwisk osób objętych sankcjami. Natomiast zagraniczne media podkreślają, że sankcje Francji to największa jak dotąd kara nałożona na Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu. Wcześniej restrykcje wobec obywateli Izraela, którzy przewodzili atakom na palestyńskich cywili, wprowadziły Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Dotyczyły one jednak "tylko" czterech mężczyzn.

d1vk5ui

Źródło: "The New York Times", PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1vk5ui
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vk5ui
Więcej tematów