Trwa ładowanie...
d12c4pj

Francja: uczeń groził pistoletem nauczycielce. Macron interweniuje

Prezydent Macron wyraził swoje oburzenie na wieść o postępowaniu uczniów w jednej z podparyskich szkół. Podczas zajęć uczeń przystawił nauczycielce pistolet do głowy i zażądał wpisania go na listę obecności. Na szczęście broń okazała się być atrapą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja oburzona zachowaniem ucznia. Macron zapowiada interwencję.
Francja oburzona zachowaniem ucznia. Macron zapowiada interwencję. (Twitter)
d12c4pj

Francja – groził nauczycielce bronią

W podparyskim Creteil czarnoskóry 16-letni uczeń przystawił pistolet (na szczęście atrapę) do głowy nauczycielki i zażądał wpisania go na listę obecności. Reszta uczniów nie przybyła kobiecie z odsieczą. Wręcz przeciwnie, groźby rówieśnika rozbawiły zgromadzonych. Jeden z nich wykonywał nawet wulgarne gesty w kierunku kamery. Całość została uwieczniona, a następnie upubliczniona za pośrednictwem mediów społecznościowych. Francja była zszokowana tym, co zobaczyła. Oburzenie wyraził również prezydent Macron.

Francja – Macron interweniuje

d12c4pj

Swoje stanowisko w tej sprawie zajął prezydent Macron. Twierdzi on, że Francja nie może pozwalać, aby w szkołach młodzi ludzie znęcali się nad nauczycielami. Zapowiedział już, że skontaktuje się z ministrem edukacji, a także ministrem spraw wewnętrznych. Celem jego rozmów ma być wyznaczenie kary dla niebezpiecznych żartownisiów oraz podjęcie działań, które w przyszłości zapobiegną takim wybrykom.

Francja – to nie pierwsza taka sytuacja

Nauczycielka, która została ofiarą16-latka wniosła już skargę, a uczniowie zostali zatrzymani. W trakcie postępowania okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja w tej placówce. Już wcześniej zdarzały się tam ekstremalne sytuacje. Być może właśnie dlatego nauczycielka zachowała zimną krew podczas tego starcia.

d12c4pj

Podziel się opinią

Share

d12c4pj

d12c4pj
Więcej tematów