Trwa ładowanie...

Francja: planował zamach na przedszkole. "Jestem duchowym synem Mohammeda Meraha"

Francuskie służby zatrzymały 21-letniego mężczyznę, który planował zamach na przedszkole. Niedoszły terrorysta twierdzi, że jest "duchowym synem" zamachowca z Tuluzy i Montauban - Mohammeda Meraha.

Share
Francja: planował zamach na przedszkole. "Jestem duchowym synem Mohammeda Meraha"
Źródło: East News, fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER
dudbgex

Do zatrzymania - jak informuje francuska telewizja BFM TV - doszło 25 marca, jednak dopiero teraz ujawniono ten fakt. Służby dopadły 21-latka w jego własnym domu, gdzieś w departamencie Sekwany i Marny.

Mężczyzna był na celowniku służb od 2017 roku, w związku z radykalizacją poglądów. Przez wiele miesięcy jego zachowanie nie budziło jednak niepokoju. Alarm wywołała dopiero informacja, że 21-latek próbuje kupić broń. Śledczy ustalili, że przygotowuje się do zamachu na przedszkole.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do tego, że planował zamach. Wybrał już nawet przedszkole, do którego zamierzał wkroczyć z bronią. Chciał sterroryzować personel i wziąć dzieci jako zakładników. Planował też zabić jak najwięcej policjantów, którzy pojawiliby się na miejscu zdarzenia.

dudbgex

Razem z niedoszłym zamachowcem zatrzymano także jego przyjaciela z dzieciństwa. On także miał kryminalną przeszłość. W sierpniu ubiegłego roku zatrzymano go w związku z próbą przemytu broni.

Zdaniem śledczych mężczyźni nie byli powiązani z żadną komórką terrorystyczną. W ich mieszkaniach nie znaleziono żadnych materiałów propagandowych związanych np. z tzw. Państwem Islamskim. Także w ich telefonach i komputerach nie znaleziono niczego, co mogłoby świadczyć o takich kontaktach.

Źródło: bfmtv.com

dudbgex

Podziel się opinią

Share
dudbgex
dudbgex
Więcej tematów