ycipk-1glz7r

Francja: atak nożownika. 1 osoba nie żyje, 9 jest rannych

W miejscowości Villeurbanne, należącej do zespołu miejskiego Lyonu, nożownik zaatakował ludzi czekających na autobus. 1 osoba nie żyje, co najmniej 9 jest rannych - w tym trzy ciężko. Napastnik został zatrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja: atak w Villeurbanne: 1 osoba nie żyje, 9 jest rannych
Francja: atak w Villeurbanne: 1 osoba nie żyje, 9 jest rannych (East News, Fot: PHILIPPE DESMAZES / AFP)
ycipk-1glz7r

Do ataku doszło ok. godz. 16.30, na przystanku przy wejściu na stację metra Laurent-Bonnevay. Uzbrojony w nóż mężczyzna zadał ciosy kilku osobom: jedna z jego ofiar - 19-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Co najmniej 9 osób jest rannych - w tym trzy ciężko.

Zobacz także: Sława. Areszt po ataku nożem na wieczorze kawalerskim

Według portalu leparisien.fr w zdarzeniu przy zejściu do metra uczestniczyło ok. 20-30 osób. Napastnik, który zaatakował nożem, został zatrzymany. Miał mieć jednak kompana - uzbrojonego w coś, co przypominało kuchenny ruszt. Policja wszczęła poszukiwania mężczyzny. Jednak później okazało się, że napastnik był tylko jeden,

ycipk-1glz7r

Na razie nie są znane motywy ataku. Nie wiadomo, czy był to chuligański wybryk, porachunki między przestępcami czy atak terrorystyczny.

Według portalu lci.fr nożownik ubiegał się o azyl we Francji, pochodzi z Afganistanu. Portal leparisien.fr podaje jednak, że mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Od chwili, gdy został zatrzymany miał już trzykrotnie podać inne personalia.

Zobacz także: Nożownik z Chemnitz skazany. Napięta sytuacja w mieście

Trwająca w mieście akcja policyjna sprawiła, że nie działało kilka stacji metra. Zablokowano także ruch na kilku ulicach.

ycipk-1glz7r

Trwa dochodzenie, w które zaangażowała się antyterrorystyczna jednostka RAID.

Źródło: lci.fr, leparisien.fr

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1glz7r

ycipk-1glz7r
ycipk-1glz7r