Trwa ładowanie...
d9l4hxj

Francja: atak nożownika. 1 osoba nie żyje, 9 jest rannych

W miejscowości Villeurbanne, należącej do zespołu miejskiego Lyonu, nożownik zaatakował ludzi czekających na autobus. 1 osoba nie żyje, co najmniej 9 jest rannych - w tym trzy ciężko. Napastnik został zatrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francja: atak w Villeurbanne: 1 osoba nie żyje, 9 jest rannych
Francja: atak w Villeurbanne: 1 osoba nie żyje, 9 jest rannych (East News, Fot: PHILIPPE DESMAZES / AFP)
d9l4hxj

Do ataku doszło ok. godz. 16.30, na przystanku przy wejściu na stację metra Laurent-Bonnevay. Uzbrojony w nóż mężczyzna zadał ciosy kilku osobom: jedna z jego ofiar - 19-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Co najmniej 9 osób jest rannych - w tym trzy ciężko.

Zobacz także: Sława. Areszt po ataku nożem na wieczorze kawalerskim

Według portalu leparisien.fr w zdarzeniu przy zejściu do metra uczestniczyło ok. 20-30 osób. Napastnik, który zaatakował nożem, został zatrzymany. Miał mieć jednak kompana - uzbrojonego w coś, co przypominało kuchenny ruszt. Policja wszczęła poszukiwania mężczyzny. Jednak później okazało się, że napastnik był tylko jeden,

d9l4hxj

Na razie nie są znane motywy ataku. Nie wiadomo, czy był to chuligański wybryk, porachunki między przestępcami czy atak terrorystyczny.

Według portalu lci.fr nożownik ubiegał się o azyl we Francji, pochodzi z Afganistanu. Portal leparisien.fr podaje jednak, że mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Od chwili, gdy został zatrzymany miał już trzykrotnie podać inne personalia.

Zobacz także: Nożownik z Chemnitz skazany. Napięta sytuacja w mieście

Trwająca w mieście akcja policyjna sprawiła, że nie działało kilka stacji metra. Zablokowano także ruch na kilku ulicach.

Trwa dochodzenie, w które zaangażowała się antyterrorystyczna jednostka RAID.

Źródło: lci.fr, leparisien.fr

d9l4hxj

Podziel się opinią

Share
d9l4hxj
d9l4hxj
Więcej tematów