Trwa ładowanie...

Suchanow oskarża polskie władze. Oklaskiwali ją światowi liderzy

W środę w Paryżu podczas konferencji ONZ "The Generation Equality" dotyczącej równości płci jedna z liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementyna Suchanow wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat praw reprodukcyjnych i seksualnych kobiet. - Przyjechałam z kraju, w którym w tym momencie nie ma dostępu do aborcji - podkreślała Suchanow.

Forum ONZ w Paryżu. Suchanow: Aborcja w Polsce jest prawie niemożliwa, a kobiety prześladowane Forum ONZ w Paryżu. Suchanow: Aborcja w Polsce jest prawie niemożliwa, a kobiety prześladowane Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d2acaqk

W debacie z udziałem Polki uczestniczył również m.in. prezydent Francji Emmanuel Macron. Oprócz francuskiego prezydenta, wśród gości na forum zorganizowanym przez ONZ znalazły się takie osobistości, jak Hilary Clinton, Melinda Gates, Angela Merkel czy wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris.

Jednym z pierwszych efektów konferencji jest deklaracja złożona przez żonę miliardera Bila Gatesa, która poinformowała, że "na rozwój globalnej równości płci" zamierza przeznaczyć niemal 2,1 mld dolarów z należącej do nich fundacji.

d2acaqk

Suchanow na forum ONZ w Paryżu. Mówiła o zakazie aborcji w Polsce

- Przyjechałam z kraju, w którym w tym momencie nie ma dostępu do aborcji. Aborcja w Polsce jest prawie niemożliwa, a kobiety prześladowane. Co więcej, nasz rząd myśli o zakazie aborcji dla Polek także za granicą. Tacy ludzie jak ja (jestem aktywistką i pisarką) są obserwowani i namierzani przez policję. Tracimy pracę, mamy wizyty służb specjalnych. Nasze dzieci są zagrożone - powiedziała podczas swojego wystąpienia polska aktywistka.

Suchanow stwierdziła też, że "poza rządami działa sieć dziwnych, pseudoreligijnych organizacji", nazywając je fundamentalistycznymi. - Ich głównym zamierzeniem jest ustanawianie nowych, autorytarnych demokracji. Próbują ustawić hierarchię na wzór średniowiecza - zaznaczyła pisarka. Dodała również, że kobiety uczestniczą w "dziwnej wojnie hybrydowej".

ZOBACZ TEŻ: Kolejna afera z lotem z Andrzejem Dudą. Jest reakcja wicerzecznika PiS na artykuł WP

Przemówienie Klementyny Suchanow na forum ONZ. Strajk Kobiet wykpił polskiego prezydenta

Do przemówienia Klementyny Suchanow odniósł się także Ogólnopolski Strajk Kobiet. "Gdzie polski prezydent nie może, tam Polka i owszem. Klementyna Suchanow przemawiała wczoraj na forum ONZ w Paryżu, a potem była na kolacji u prezydenta Emannuela Macrona. Polska nie liczy się już w Europie, ale na szczęście Polki tak" - czytamy na oficjalnym koncie ruchu polskich kobiet na Twitterze.

d2acaqk

Swoje wystąpienie na forum ONZ w Paryżu skomentowała również sama Suchanow. -"Monsieur Emmanuel Macron mówił o odwadze walczących kobiet, przywołując przykład Polek. Dziewczyny, macie szacun na całym świecie! Szkoda, że nie we własnym kraju" - stwierdziła aktywistka.

Źródło: wyborcza.pl/Twitter @KSuchanow/@strajkkobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2acaqk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2acaqk
Więcej tematów