Finał szokującej zbrodni sprzed lat. Policjant winny zabójstwa żony

Finał szokującej zbrodni sprzed lat. Policjant winny zabójstwa żony
Źródło zdjęć: © PAP | Michał SZALAST

07.09.2018 11:41, aktual.: 07.09.2018 12:22

Policjant Marek G. 6 lat temu został oskarżony o zabójstwo żony. Do zbrodni miało dojść po kłótni małżeństwa o kochankę mężczyzny. Teraz sąd zdecydował o uznaniu go winnym popełnionego przestępstwa.

15 lat - tyle teraz odsiedzi Marek G. za zabójstwo, którego dokonał kilka lat wcześniej. Sąd Okręgowy w Katowicach uznał mężczyznę winnym zabicia żony. W uzasadnieniu wyroku podano, że istnieje "nieprzerwany łańcuch poszlak" pozwalający wymierzyć karę mężczyźnie.

Marek G. został uniewinniony jednak od zarzutu podżegania byłej kochanki, również policjantki, do składania fałszywych zeznań. Jak stwierdził sąd, materiał dowodowy nie wskazuje na to, aby takie czynności były wobec kobiety podjęte.

Zamordowaną żonę byłego policjanta, Annę G. po raz ostatni widziano 7 lipca 2012 r. Tego dnia małżonkowie mieli się pokłócić o zdradę mężczyzny z koleżanką z komendy. Policja uznała, że kobieta w tym dniu nie odeszła od mężczyzny, a została przez niego pobita i zamordowana. Ciała Anny G. do tej pory nie odnaleziono.

Źródło: Dziennik Zachodni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (119)
Zobacz także