Trwa ładowanie...
d289fvy

Film Tomasza Sekielskiego. Fundacja o.Rydzyka broni kleru, "plaga pedofilii nie istnieje"

"Plaga pedofilii" wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nieistniejącym. Tak na premierę filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" odpowiada fundacja, której założycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Promuje własną, "jedyną prawdziwą" książkę na ten temat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po filmie Tomasza Sekielskiego media i fundacja ojca Rydzyka bronią duchownych. "Plaga pedofilii nie istnieje".
Po filmie Tomasza Sekielskiego media i fundacja ojca Rydzyka bronią duchownych. "Plaga pedofilii nie istnieje". (East News, Fot: Jacek Piski/REPORTER)
d289fvy

Radio Maryja i Fundacja "Nasza Przyszłość" odpowiedziały dziś na publikację głośnego filmu "Tylko nie mów nikomu". Reklamują własną, rzekomo jedyną i niezakłamaną książkę podsumowującą zjawisko pedofilii wśród księży. - Skala przestępstw seksualnych wśród duchownych na tle innych grup zawodowych w Polsce jest mikroskopijna - dowodzą autorzy, Michele Celli i Sebastian Karczewski, publicysta gazety "Nasz Dziennik".

"Plaga pedofilii wśród katolickiego duchowieństwa jest wytworem medialnym, w rzeczywistości nie istniejącym. W porównaniu z innymi środowiskami liczba księży skazanych za wykorzystywanie seksualne nieletnich jest mikroskopijna. Dotyczy zaledwie ułamka procenta ogółu duchowieństwa i jest zdecydowanie mniejsza od liczby przestępców tego typu w innych grupach społecznych" - przekonuje w publikacji Sebastian Karczewski.

Kościoł jest atakowany. "Stwarza się fakty"

d289fvy

"Statystyki dowodzą, że inne środowiska i instytucje mają po stokroć większy problem z tego rodzaju nadużyciami. Rzecz w tym, iż nie przyciągają one uwagi mediów, które skupiły się na katolickich księżach, tworząc mit globalnej kościelnej zmowy kryjącej nadużycia seksualne" - czytamy w kolejnym fragmencie.

Zobacz także: Tomasz Sekielski – ekskluzywny wywiad dla WP o dokumencie o pedofilii

Książka pt. "Pedofilią w Kościół. Oblicza kłamstwa" jest nowością wydawniczą, a promuje je fundacja "Nasza Przyszłość". W internetowej księgarni kosztuje 28 zł. Jednym z założycieli fundacji jest ojciec Tadeusz Rydzyk, redemptorysta z Torunia, twórca i dyrektor TV Trwam i Radia Maryja. Fundacja wydaje książki o tematyce religijnej oraz produkuje filmy. Finansuje działalność dzięki darowiznom z 1 proc. PIT przekazywanego przez zwolenników Ojca Dyrektora.

d289fvy

Nie udało nam się uzyskać komentarza publicysty Sebastiana Karczewskiego. Przekonuje on, że media agresywnie atakują polski Kościół Katolicki. - Stwarza się fakty medialne lub wyłapuje pojedyncze negatywne przykłady zdarzeń w Kościele i uogólnia się je w celu kompromitacji Kościoła - twierdził.

To przekonanie opiera na opisywanych już w mediach statystykach Ministerstwa Sprawiedliwości. Z tych najbardziej aktualnych wynika, że wśród 808 skazanych, odsiadujących wyroki za gwałty i molestowanie seksualne nieletnich, jest tylko dwóch księży i jeden zakonnik.

Kim są pedofile? Nie księża, ale murarze

d289fvy

Przypomnijmy, że w 2016 roku po interpelacji posła Józefa Brynkusa (Kukiz 15') Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało listę zawodów osób skazanych za pedofilię. Największą grupę zawodową stanowiły osoby niewykształcone (bez zawodu). Kolejne miejsca w tej kategorii skazanych zajęli pracownicy budowlani, w tym murarze, betoniarze, hydraulicy i stolarze. Kolejną znaczącą grupą (kilka, kilkanaście przypadków skazań) są kucharze, rzeźnicy oraz piekarze.

Statystyki i tezę o nielicznej grupie skazanych księży podchwyciła część katolickich publicystów i osób duchownych.

- Jeden taki grzech księdza to jest skandal, który powinien spowodować natychmiastowe usunięcie z kapłaństwa. Ograniczam się tylko do spraw sądowych, to tylko 3 proc. pedofilii w Polsce. Czy dziennikarska kwerenda sięgnie do pozostałych 97 proc.? - komentował na Facebooku film "Tylko nie mów nikomu" ojciec Leon Knabit, były przeor opactwa w Tyńcu.

Zwrócił się do Tomasza Sekielskiego: - Czy będą filmy o zwyrodniałych tatusiach, braciach, dziadkach i wujkach, o matkach, które wiedząc, bagatelizowały sprawę dramatu swoich córek? O tych 97 proc. z rozmaitych stanów i zawodów? Czekamy. Bo jeśli w tym potrzebnym filmie chodzi tylko o "dołożenie czarnym". Panie Reżyserze traci Pan wiarygodność - napisał.

d289fvy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d289fvy

d289fvy
d289fvy
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów