Trwa ładowanie...
d1kbv4k

Ferie zimowe i dni wolne od pracy w 2019 roku. Sprawdź, kiedy wypadają w kalendarzu

Ferie zimowe i dni wolne od pracy 2019. Zobacz, w kiedy zaczynają się ferie w danych województwach oraz jak korzystnie zaplanować urlop w nowym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ferie zimowe i dni wolne od pracy w 2019 roku. Sprawdź, kiedy wypadają w kalendarzu
Ferie zimowe i dni wolne od pracy w 2019 roku. Sprawdź, kiedy wypadają w kalendarzu (iStock.com)
d1kbv4k

Ferie zimowe 2019 - kiedy się zaczynają?

W tym roku w pięciu województwach ferie zimowe rozpoczną się 12 stycznia. W zależności od regionu Polski uczniowie będą wypoczywać między 12 stycznia, a 24 lutego 2019 roku. Poniżej przedstawiliśmy terminy ferii w danym województwie.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie
To właśnie uczniowie w tych województwach będą wypoczywać jako pierwsi. Ferie będą trwać od 12 do 27 stycznia.

Województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie
Ferie rozpoczną się 19 stycznia i będą trwać od 19 stycznia do 3 lutego.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i z zachodniopomorskie
Uczniowie z tych województw odpoczną od szkoły w dniach od 26 stycznia do 10 lutego.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpacie, pomorskie i śląskie
Mieszkańcy tych obszarów rozpoczną ferie zimowe jako ostatni. Przerwa od nauki szkolnej rozpocznie się 9 i będzie trwać do 24 lutego.

Należy zaznaczyć, że terminy ferii zimowych w danym województwie są ogłaszane przez ministra edukacji narodowej na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

d1kbv4k

Dni wolne od pracy w 2019 roku

Ustawowo w 2019 roku czeka nas trzynaście dni wolnych od pracy. Najbliższym świętem jest Trzech Króli obchodzone 6 stycznia. Niestety, w tym roku dzień ten wypada w niedzielę, a zgodnie z przepisami za święto, które wypadnie w niedzielę, pracownikom nie przysługuje dodatkowy dzień wolny

Następne święta, w które nie pójdziemy do pracy przypadają dopiero w Wielkanoc – 21 kwietnia oraz Poniedziałek Wielkanocny – 22 kwietnia.
Idealna okazja do zaplanowania urlopu przypadnie w maju. W środę, 1 maja obchodzimy Święto Pracy, natomiast w piątek Święto Narodowe Trzeciego Maja.

W tym roku Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) obchodzimy w niedzielę, 9 czerwca, ale w czwartek 20 czerwca przypada Boże Ciało. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę odpoczną także w Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzień ten wypada w czwartek 15 sierpnia.

Następne dni ustawowo wolne od pracy będą dopiero w listopadzie. Jest to wypadające 1 listopada Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada. Do pracy nie pójdziemy także w środę 25 grudnia i czwartek 26 grudnia, kiedy będziemy obchodzić Boże Narodzenie.

d1kbv4k

Podziel się opinią

Share

d1kbv4k

d1kbv4k
Więcej tematów