Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021 w jednym terminie dla całej Polski

Ferie zimowe 2021 odbędą się w jednym terminie dla całej Polski. Rząd podjął taką decyzję w obawie przed rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.
Share
 Ferie zimowe 2021
Ferie zimowe 2021Źródło: Pixabay
d41gsom

Ferie zimowe 2021 w jednym terminie

W 2021 roku ferie zimowe w całej Polsce odbędą się w jednym terminie. Ich początek zaplanowano na 4 stycznia, a zakończenie na 17 stycznia. Premier Mateusz Morawiecki podczas środowego Q&A powiedział, że decyzja jest nieodwołalna i termin ferii nie zostanie zmieniony pomimo protestów branży turystycznej.

- Tak, ona jest nieodwołalna. Spodziewamy się, że mimo naszych apeli w czasie świąt wystąpi większa mobilność. Apeluję o spędzanie świąt w małym gronie. Ale może wtedy wystąpić przyrost zachorowań - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że początek stycznia jest "martwy" gospodarczo. - Chcemy, żeby dzieci spędziły ten czas nie podróżując, lecz w sposób stacjonarny - powiedział premier.

d41gsom

Ferie zimowe odbędą się w tym roku w całym kraju w jednym terminie (4-17 stycznia).

Ferie zimowe 2021 w styczniu

Z kolei Michał Dworczyk przyznał, że rząd "nie może ryzykować zdrowiem i życiem Polaków" - dodał polityk.W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mają ograniczyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Obostrzenia dotyczą także szkół. Co najmniej do 23 grudnia obowiązywać będzie w nich nauka zdalna. Rząd zdecydował się na zmianę terminu ferii zimowych 2021.

- W przypadku szkół zdecydowaliśmy o kontynuacji zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, a następnie podjęliśmy decyzję, że przerwa edukacyjna w szkołach będzie od 4 do 17 stycznia dla wszystkich - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych.

d41gsom

Beata Kempa odpowiada Leszkowi Millerowi. Mocne słowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41gsom

Podziel się opinią

Share
d41gsom
d41gsom
Więcej tematów