Trwa ładowanie...
krzysztof brejza

"Farma trolli" w Inowrocławiu. Ujawniono treści rozmów

Ujawniono rozmowy między działaczami Solidarnej Polski i PiS z Inowrocławia. Wynika z nich, w jaki sposób działano, by "skleić Ryszarda i Krzysztofa Brejzów z aferą fakturową w ratuszu, którym rządzi ojciec posła, a jednocześnie promować jego konkurenta - polityka SP Ireneusza Stachowiaka".

Share
"Farma trolli" w Inowrocławiu. Ujawniono treści rozmów
Źródło: East News
d3w2hrs

Rozmowy między działaczami odbywały się na popularnym komunikatorze WhatsApp. Jak ustaliła gazeta.pl, administratorem grupy był Ireneusz Stachowiak, polityk Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Rozmowy pochodzą z 2018 r.

Wszystko zaczęło się od tego, że w sierpniu Centralne Biuro Antykorupcyjne wkroczyło do Urzędu Miejskiego w Inowrocławiu. Agenci CBA sprawdzali m.in. dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie tzw. afery fakturowej. Urzędnicy w ratuszu podległym prezydentowi Ryszardowi Brejzie mieli wystawiać tzw. puste faktury.

Zdaniem tvp.info, z analizy zebranych materiałów wyłania się "obraz całej machiny promocji Brejzów oraz nienawistnych komentarzy, grafik i filmików szkalujących politycznych konkurentów Platformy Obywatelskiej".

Gazeta.pl opublikowała rozmowy, które rzucają nowe światło na tę sprawę. Stachowiak tłumaczy, że administratorów grupy było kilku i nie zajmowano się na niej hejtem tylko ustalaniem stanowiska, jak postępować wobec ataków PO. Twierdzi także, że praktycznie wszystko, co było tam ustalane, mówił publicznie.

d3w2hrs

"Z rozmów na WhatsAppie wynika, że Stachowiak i jego współpracownicy stali za publikowaniem komentarzy bijących w Brejzę, produkowali memy i pompowali wyniki sond, by Stachowiak - kandydat na prezydenta Inowrocławia w 2018 r. - wypadał pozytywnie. Brejzowie mieli być natomiast kojarzeni z aferą fakturową" - czytamy.

Jeden z członków grupy mówi: "Trzeba w różnych konfiguracjach i konstelacjach nickowych przypominać o aferze fakturowej (…) zamknięciu się na prezydenta na współpracę z innymi ugrupowaniami etc. Po prostu cyzelujemy mantrę, w której głównym celem ataków jest układ zamknięty Ryszard Brejza & Krzysztof Brejza, poseł PO".

"Zatem szturmujemy pancerfaustami i katiuszami" - komentuje inny.

Wśród wpisów pojawia się wątek TVP. "Wiadomości" w TVP pierwsza klasa. Można spokojnie weekend spędzać" - pisze kolejna osoba.

d3w2hrs

Miano także często pompować wyniki sond, które publikowały lokalne media, tak aby były korzystne dla Ireneusza Stachowiaka.

Jeden z uczestników rozmów pisze wprost: "Zrobię z niego [Krzysztofa Brejzy - red.] Misiewicza lepszego niż z Bartka Misiewicza zrobili".

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. „Mam straszną tremę”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w2hrs

Podziel się opinią

Share
d3w2hrs
d3w2hrs
Więcej tematów