Fala odejść z BOR. Funkcjonariusze śpieszą się przed zmianami w prawie

Od początku roku pisemnie chęć wystąpienia ze służby zgłosiło już 47 funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fala odejść z BOR. Funkcjonariusze śpieszą się przed zmianami w prawie
(WP.PL)

O sprawie poinformowało radio RMF FM.

Według ustaleń dziennikarzy kolejnych kilkudziesięciu doświadczonych oficerów może odejść w najbliższym czasie. Radio podaje, że z BOR może odejść około 100 osób. Większość z nich mają stanowić doświadczeni funkcjonariusze z wieloletnim stażem. Wśród chcących odejść RMF FM wymienia dyrektora i zastępcę dyrektora zarządu ochrony premiera, ministrów i obiektów rządowych w centrum stolicy.

Powodem odejścia większości funkcjonariuszy są **warunki przejścia na emeryturę**, jakie zapewnia obecna ustawa o BOR.

Przestanie ona obowiązywać za kilka miesięcy po utworzeniu **nowej formacji** - Państwowej Służby Ochrony.

Według ustaleń reporterów RMF FM, część funkcjonariuszy chce odejść, bo są sfrustrowani zmianami w służbie. BOR ma teraz odpowiadać za ochronę miejsc, które wcześniej pilnowali pracownicy firm ochroniarskich. Część pracowników BOR uważa, że odbiera to prestiż jednostce.

Zmiany w BOR

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak we wtorek wyraził nadzieję, że ustawa powołująca nową formację w miejsce BOR zostanie przyjęta przez parlament jeszcze przed wakacjami.

Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony od końca marca jest w konsultacjach wewnątrzresortowych. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów.

Od środy Biuro Ochrony Rządu ma nowego szefa. **Został nim gen. Tomasz Miłkowski.** W rozmowie z telewizją publiczną zapowiadał, że jego strategicznym celem jest przeformowanie BOR.

Miłkowski podkreślił jednocześnie, że celem operacyjnym jest dla niego ochrona najważniejszych osób w kraju. - To jest priorytet, który nie zniknie. On będzie zawsze, bo temu służy ta formacja - przypomniał.

Źródło: RMF FM

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.