Trwa ładowanie...
d4eufsd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Facebook tłumaczy, dlaczego zablokował fanpage "Gazety Stonoga"

- Współpracujemy z organami ścigania, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z Facebooka - w ten sposób Facebook tłumaczy swoją decyzję o zablokowaniu dostępu do fanpage’a "Gazety Stonoga", na którym Zbigniew Stonoga zamieścił zdjęcia akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Stonoga po opuszczeniu budynku warszawskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany
Zbigniew Stonoga po opuszczeniu budynku warszawskiej prokuratury, gdzie został przesłuchany (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
d4eufsd

W środę Facebook zablokował profil "Gazety Stonoga". Znajdowało się tam 21 tomów akt ze śledztwa dotyczącego afery podsłuchowej.

Przedstawiciele Facebooka w oświadczeniu przesłanym do serwisu Wirtualnemedia.pl podkreślili, że portal współdziała z lokalnymi władzami wszystkich krajów za każdym razem, gdy przemawiają za tym uzasadnione okoliczności.

- Współpracujemy z organami ścigania, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z Facebooka. Może się to wiązać z koniecznością dostarczenia tymże organom informacji, które pozwolą im działać w nagłych przypadkach, zapobiegać i przeciwdziałać oszustwom i wszelkiej innej nielegalnej działalności, a także w wypadkach łamania Standardów Społeczności i Regulaminu portalu Facebook. W tych celach dysponujemy prostą i przejrzystą ścieżką postępowania przeznaczoną dla organów ścigania - zapewnił w komunikacie Facebook.

d4eufsd

We wtorek wieczorem Zbigniew Stonoga został zatrzymany w sprawie publicznego rozpowszechniania wiadomości z postępowania przygotowawczego. Po kilku godzinach, po przesłuchaniu i postawieniu zarzutu ujawnienia tajemnicy śledztwa, został wypuszczony.

Publikacja przez Zbigniewa Stonogę na Facebooku akt ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej doprowadziła do lawiny dymisji w rządzie Ewy Kopacz. W środę rezygnację złożyli: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister skarbu Włodzimierz Karpiński, minister sportu Andrzej Biernat, szef doradców politycznych szefowej rządu Jan Vincent Rostowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Tomasz Tomczykiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Rafał Baniak. Z funkcji marszałka sejmu zrezygnował Radosław Sikorski, a Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych.

d4eufsd

Podziel się opinią

Share

d4eufsd

d4eufsd
Więcej tematów