Trwa ładowanie...
Ewa Błaszczyk: dwoje dzieci wybudziło się w klinice Budzik

Ewa Błaszczyk: dwoje dzieci wybudziło się w klinice Budzik

Dwoje dzieci wybudziło się teraz ze śpiączki w klinice Budzik - powiedziała w programie "Po przecinku" w TVP Info Ewa Błaszczyk, prezes fundacji Akogo? To pogrążeni do tej pory w śpiączce Filip i Ola. Jeszcze w tym roku ma się zebrać specjalna komisja, która formalnie wybudzenia potwierdzi. Tym samym do 14 wzrośnie liczba dzieci obudzonych w założonym przez aktorkę szpitalu.

Share
d2jc85f

Ewa Błaszczyk pytana, czy pamięta imiona wszystkich dzieci, które wybudziły się w ciągu półtora roku działalności "Budzika", powiedziała, że dużo dziewczynek miało na imię Ola – tak jak jej córka, która od 14 lat jest w śpiączce.

Aktorka opowiedziała, jak przyjmuje kolejne wybudzenia i czy oddziela je od historii swojej córki.- Cieszę się z każdego odzyskanego życia. Cieszę się, gdy patrzę w oczy rodziców tych dzieci - dodała.

d2jc85f

"Budzik" budzi

Klinika Budzik jest pierwszym w Polsce ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce, który działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie od 15 lipca 2013 roku. W tym czasie wybudziło się tam 12 młodych pacjentów (przypadki oficjalnie potwierdzone). Placówka została wybudowana przez Fundację Ewy Błaszczyk "Akogo?" dzięki ofiarności polskiego społeczeństwa.

Klinika realizuje Program leczenia dzieci ze śpiączki finansowany ze środków NFZ, przy wsparciu Fundacji "Akogo?", dzięki czemu rehabilitacja i pobyt są dla pacjentów bezpłatne. . Przez cały czas z pacjentem nieodpłatnie przebywa jego rodzic lub opiekun, który jest czynnie włączony w proces rehabilitacyjny.

Poznaj też historię 12-letniej Amandy, która zapadła w śpiączkę po podtopieniu:

d2jc85f

Podziel się opinią

Share
d2jc85f
d2jc85f
Więcej tematów