Trwa ładowanie...

Escape roomy. Będą zmiany w przepisach

Projekt rozporządzenia wprowadzającego zmiany w zakresie ochrony przeciwpożarowej budynków jest już na etapie konsultacji międzyresortowych. MSWiA podało też kolejne dane z trwającej od piątku kontroli escape roomów. Aż 53 z nich zostało zamkniętych.

Escape roomy. Będą zmiany w przepisachŹródło: East News
d3rfw75
d3rfw75

Tragedia w Koszalinie spowodowała natychmiastową reakcję władz. Jak mówił minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, kontrole w tzw. escape roomach rozpoczęły się już w piątkowy wieczór. Do tego piątku na ręce wojewódzkich inspektorów nadzoru budowlanego mają też spłynąć raporty.

Resort podsumował dane zebrane do poniedziałku. Na 434 skontrolowane lokale stwierdzono prawie 1,6 tys. nieprawidłowości. Najwięcej, bo aż 600, dotyczyło warunków ewakuacji. W aż 87 proc. skontrolowanych lokali stwierdzono uchybienia. 53 z nich zamknięto, a właścicieli 40 ukarano mandatami.

Escape roomy. Zmiany w przepisach

Zdaniem MSWiA potrzeba bardziej szczegółowych zapisów dotyczących ewakuacji w tego typu obiektach. Projekt zmianami nałoży na właścicieli lub zarządców escape roomów obowiązek przeprowadzenia próby ewakuacji przed rozpoczęciem działalności oraz później, co najmniej raz na 2 lata.

W rozporządzeniu znajdzie się też zapis o sprawdzeniu spełniania wymagań ochrony przeciwpożarowej. Pomogą w tym rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, inżynierowie pożarnictwa lub bezpieczeństwa w specjalności bezpieczeństwa pożarowego.

Zobacz także: Escape room zyskuje na popularności. Zasady gry są proste

Wyniki prób i sprawdzeń trafią do miejscowych komendantów PSP.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rfw75
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rfw75
Więcej tematów