Trwa ładowanie...
d1zqodb

Episkopat: zawiadomienia o księżach pedofilach mają trafiać prosto do do Prokuratury Krajowej

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski poinformował diecezje i zakony o tym, że – zgodnie z prawem – Prokuratura Krajowa jest właściwa do przyjmowania zawiadomień o przestępstwach wykorzystywania seksualnego małoletnich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pedofilia w Kościele
Pedofilia w Kościele (East News)
d1zqodb

"Do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski zgłaszano pytania co do wykładni przepisu dotyczącego obowiązku przekazywania wiarygodnych informacji o przestępstwach wykorzystywania seksualnego małoletnich organom ścigania. Po konsultacjach, powstała potrzeba zwrócenia się do Prokuratury Krajowej o ujednolicenie praktyki zgłaszania informacji i wykładni ustawowego obowiązku” - napisał rzecznik KEP.

W rozmowie z wp.pl rzecznik KEP dodał, że również lokalne organy ścigania są kompetentne do przyjmowania tego rodzaju zgłoszeń. "W związku z tym, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski poinformował diecezje i zakony o tym, że – zgodnie z prawem – Prokuratura Krajowa jest właściwa do przyjmowania tego rodzaju zawiadomień" – podkreślił ks. Rytel-Andrianik. Jak tłumaczy, celem takiego działania jest "zapewnienie koordynacji i nadzoru postępowań karnych w całym kraju oraz unikanie przewlekłości postępowań”.

W komunikacie czytamy, że ma to zwiększyć ochronę dzieci.

d1zqodb

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1zqodb

Podziel się opinią

Share

d1zqodb

d1zqodb
d1zqodb
Więcej tematów