ycipk-130z6d

Episkopat: zawiadomienia o księżach pedofilach mają trafiać prosto do do Prokuratury Krajowej

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski poinformował diecezje i zakony o tym, że – zgodnie z prawem – Prokuratura Krajowa jest właściwa do przyjmowania zawiadomień o przestępstwach wykorzystywania seksualnego małoletnich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pedofilia w Kościele
Pedofilia w Kościele (East News)
ycipk-130z6d

"Do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski zgłaszano pytania co do wykładni przepisu dotyczącego obowiązku przekazywania wiarygodnych informacji o przestępstwach wykorzystywania seksualnego małoletnich organom ścigania. Po konsultacjach, powstała potrzeba zwrócenia się do Prokuratury Krajowej o ujednolicenie praktyki zgłaszania informacji i wykładni ustawowego obowiązku” - napisał rzecznik KEP.

W rozmowie z wp.pl rzecznik KEP dodał, że również lokalne organy ścigania są kompetentne do przyjmowania tego rodzaju zgłoszeń. "W związku z tym, Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski poinformował diecezje i zakony o tym, że – zgodnie z prawem – Prokuratura Krajowa jest właściwa do przyjmowania tego rodzaju zawiadomień" – podkreślił ks. Rytel-Andrianik. Jak tłumaczy, celem takiego działania jest "zapewnienie koordynacji i nadzoru postępowań karnych w całym kraju oraz unikanie przewlekłości postępowań”.

W komunikacie czytamy, że ma to zwiększyć ochronę dzieci.

ycipk-130z6d

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-130z6d

ycipk-130z6d