Trwa ładowanie...

Niepokojąca zapowiedź Putina. Mówił o broni jądrowej i Białorusi [RELACJA NA ŻYWO]

Sobota to 395. dzień rosyjskiej inwazji. Władimir Putin zapowiedział umieszczenie taktycznej broni jądrowej na terytorium Białorusi. - Proces ten odbędzie się bez naruszania postanowień układu o redukcji zbrojeń ofensywnych - stwierdził w telewizyjnym wywiadzie rosyjski przywódca. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Władimir Putin zapowiedział rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na BiałorusiWładimir Putin zapowiedział rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na BiałorusiŹródło: Twitter, fot: Twitter
d1zx4wy
d1zx4wy
Trwa łączenie
22:00, 25.03.2023

W Rosji wciąż mówi się o decyzji Międzynarodowego Trybunału Karnego, który nakazał aresztowanie Władimira Putina. Przewodniczący Dumy zaproponował zmiany w rosyjskim prawie na takie, które zakażą działalności MTK i pozwolą na karanie osób wspierających ten sąd.


21:40, 25.03.2023

Wiceminister obrony Ukrainy zwróciła się do tamtejszych mediów o „milczenie w sprawie kontrofensyw”, które Siły Zbrojne Ukrainy planują lub mogą przeprowadzić w przyszłości. Hanna Malar stwierdziła, że plany strategiczne mogą ujawnić tylko prezydent Wołodymyr Zełenski, minister obrony Ołeksij Reznikow i głównodowodzący ukraińskich sił zbrojnych Walerij Załużny. "Wszyscy inni powinni odnieść się do oświadczeń wydanych przez tych urzędników" - dodała.

21:29, 25.03.2023


W tym tygodniu Ukraina stała się silniejsza, a wróg stał się jeszcze bardziej beznadziejny - stwierdził Wołodymyr Zełenski w swoim sobotnim, wieczornym przemówieniu. Przypomniał też, że w tym tygodniu Ukraina otrzymała decyzje o nowych pakietach wsparcia obronnego od Stanów Zjednoczonych, Litwy, Finlandii i Niemiec.


PAP
21:17, 25.03.2023

NIkopol i obwód nikopolski są zagrożone rosyjskim ostrzałem.

21:04, 25.03.2023

Grossi ocenił w oświadczeniu cytowanym przez MAEA, że sytuacja w ukraińskiej siłowni nadal jest niestabilna. "Zagrożenia dla bezpieczeństwa nuklearnego są zbyt oczywiste i konieczne są teraz działania, by zapobiec awarii o potencjalnych skutkach radiologicznych dla zdrowia i otoczenia ludzi na Ukrainie i poza jej granicami" - oświadczył.


Zaporoska Elektrownia Atomowa, największa siłownia jądrowa w Europie, jest okupowana przez wojska rosyjskie od 4 marca 2022 roku. Na terenie obiektu stacjonują żołnierze agresora, dochodzi tam też do zbrojnych prowokacji. Władze w Kijowie regularnie alarmują, że sytuacja w elektrowni zagraża bezpieczeństwu radiacyjnemu Ukrainy, Europy i świata.


21:04, 25.03.2023

Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Raphael Grossi uda się w przyszłym tygodniu do Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, okupowanej przez wojska rosyjskie siłowni jądrowej na południu Ukrainy - podała MAEA w sobotę.


"Będzie to drugi raz, gdy dyrektor generalny Grossi przekroczy linię frontu, by dojechać do największej w Europie elektrowni atomowej, i pierwszy raz od czasu, gdy 1 września 2022 roku zainicjował tam stałą obecność ekspertów MAEA" - podały służby prasowe agencji. Grossiemu towarzyszyć będzie nowa grupa ekspertów MAEA, która będzie już siódmym z kolei zespołem pracującym rotacyjnie w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.


FORUM
20:47, 25.03.2023

Ukraińcy zniszczyli bazę dowodzenia Rosjan w miejscowości Swatowie. Na nagraniu widać moment uderzenia pocisku HIMARS.

20:26, 25.03.2023

- Całkowicie zgadzam się z wnioskami, że wybuchy gazociągów Nord Stream 2 to dzieło służb specjalnych USA - stwierdził w telewizyjnym wywiadzie prezydent Rosji Władimir Putin. Rosyjski przywódca mówił też o rozmieszczeniu na Białorusi taktycznej broni jądrowej i wysłaniu tam samolotów zdolnych do jej przenoszenia. 

20:04, 25.03.2023

Milicja w Mińsku wzmocniła patrole podczas przypadającego w sobotę Dnia Wolności – najważniejszego święta w białoruskich kręgach niezależnych i narodowych. Upamiętnili ten dzień Białorusini mieszkający za granicą, m.in. w Polsce, Gruzji i na Litwie.


Jak informuje portal Nasza Niwa, w Mińsku wzdłuż głównej arterii co pięć minut przejeżdżają pojazdy milicyjne z funkcjonariuszami OMON-u (sił specjalnych). Przed sobotą w różnych miastach kraju milicja przeprowadziła prewencyjne rewizje i zatrzymania aktywistów.


19:33, 25.03.2023

Co najmniej dwie rosyjskie ciężarówki z paliwem w  punkcie logistycznym zostały zniszczone przez precyzyjne uderzenia artylerii M982 Excalibur w regionie ługańskim.

19:08, 25.03.2023

Fragmenty wypowiedzi Putina dotyczący budowy na Białorusi magazynu taktycznej broni jądrowej. 

18:57, 25.03.2023

Putin zaznaczył w telewizji, że Rosja rozmieściła już w Ukrainie system rakiet "Iskander" zdolnych do przenoszenia taktycznej broni jądrowej.

18:55, 25.03.2023

Oto fragment wywiadu, którego Władimir Putin udzielił rosyjskiej telewizji.

18:32, 25.03.2023

Władimir Putin przekazał, że budowa magazynu taktycznej broni jądrowej na terytorium Republiki Białorusi ma się zakończyć 1 lipca.


18:29, 25.03.2023

Taktyczna broń jądrowa zostanie rozmieszczona na terytorium Republiki Białorusi. Proces ten odbędzie się bez naruszania postanowień układu o redukcji zbrojeń ofensywnych - zapowiedział w telewizji rosyjski przywódca.

18:28, 25.03.2023

Całkowita liczba czołgów armii rosyjskiej będzie ponad trzy razy większa niż liczba czołgów Sił Zbrojnych Ukrainy - zapowiedział w wywiadzie na kanale Rossija 24 Władimir Putin.

18:21, 25.03.2023

Ministerstwo Obrony Ukrainy prosi media o „milczenie” w sprawie ukraińskiej kontrofensywy.


Wiceminister obrony Hanna Maliar zwróciła się do ukraińskich mediów o „milczenie w sprawie kontrofensyw”, które Siły Zbrojne Ukrainy planują lub mogą przeprowadzić w przyszłości.


17:45, 25.03.2023

Deportowany w kwietniu ubiegłego roku z Holandii i aresztowany później w Brazylii rosyjski agent GRU Siergiej Czerkasow, który chciał szpiegować Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze (MTK), został w piątek oskarżony przez amerykański wymiar sprawiedliwości - informuje w sobotę portal NOS.


W czerwcu ubiegłego roku holenderski wywiad (AIVD) ujawnił, że zapobiegł zatrudnieniu w Międzynarodowym Trybunale Karnym szpiega rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Podający się za Brazylijczyka Siergiej Czerkasow został deportowany zaraz po przylocie z Brazylii.


17:30, 25.03.2023

Liczący przed rosyjską inwazją około 12 tys. mieszkańców Czasiw Jar jest położony nieopodal szturmowanego od miesięcy przez wojska rosyjskie Bachmutu. Przez miejscowość przebiega ważna trasa zaopatrzeniowa łącząca Bachmut z Kostiantyniwką. W ostatnich miesiącach w obliczu bardzo trudnej sytuacji humanitarnej w Bachmucie wielu cywilów przeniosło się stamtąd do Czasiw Jaru.


17:30, 25.03.2023

Wojska rosyjskie ostrzelały miasta Czasiw Jar i Toreck w obwodzie donieckim; na skutek ostrzałów zginęły dwie osoby - poinformował w sobotę Andrij Jermak, szef biura (kancelarii) prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.


"Rosjanie ostrzelali z artylerii Czasiw Jar i Toreck. W mieście Czasiw Jar zginął cywil, a w Torecku terroryści Rosjanie zabili kobietę" - poinformował Jermak na serwisie Telegram. 


17:00, 25.03.2023

Kolejne zdjęcia uszkodzeń cywilnych domów i pomieszczeń gospodarczych.

16:46, 25.03.2023

Rzecznik armii wyjaśnił, że w ciągu minionej doby Rosjanie przeprowadzili na kierunku Bachmutu 178 ostrzałów, w tym 40 - na samo miasto. Użyli przeciwko oddziałom ukraińskim artylerii, lotnictwa i systemów rakietowych. 182 Rosjan zostało zabitych przez siły ukraińskie, 218 zostało rannych - poinformował Czerewaty.


Ministerstwo obrony podało w najnowszej aktualizacji wywiadowczej w sobotę, że rosyjska ofensywa na Bachmut w znacznej mierze przystopowała w wyniku wyniszczenia rosyjskich wojsk. Duże straty podczas obrony miasta poniosła też armia ukraińska - wskazał brytyjski resort. 


16:46, 25.03.2023

Rzecznik Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy Serhij Czerewaty powiedział w sobotę, że ocena wywiadu brytyjskiego, iż rosyjska ofensywa na Bachmut przystopowała, wymaga przeanalizowania. Walki o miasto wciąż są bardzo intensywne - mówił Czerewaty.


"Jak pokazują ostatnie trzy dni, dziś było 18 starć, a niedawno - 30 do 50. Ale wymaga to (ocena wywiadu brytyjskiego-PAP) bardziej szczegółowej analizy" - powiedział Czerewaty, cytowany przez portal ZN.UA. Jak dodał, najbliższy tydzień pokaże rozwój sytuacji. Podkreślił, że Bachmut wciąż stanowi epicentrum walk.


Twitter
16:29, 25.03.2023

Rosjanie ostrzelali artylerią Czasiw Jar i Toreck - poinformował szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.  


"W mieście Czasiw Jar w wyniku ataku Rosjan zginął mężczyzna, a w Torecku terroryści zabili kobietę" - napisał Jermak. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1zx4wy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1zx4wy
Więcej tematów