WP
WP

Elektroniczne "nosy" będą mierzyć stężenie alkoholu i narkotyków

Władze Rzymu postanowiły zainstalować w miejscach największej koncentracji nocnego życia rozrywkowego, czyli w rejonie lokali i barów, elektroniczne "nosy". Mierzyć one będą stężenie alkoholu i narkotyków w powietrzu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wraz z rozpoczęciem lata, a wraz z nim nasileniem intensywnego życia nocnego na ulicach i placach w Wiecznym Mieście, zanotowano jak co roku wzrost incydentów i przestępstw spowodowanych przez osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Władze włoskiej stolicy, które różnymi rozporządzeniami starają się ograniczyć negatywne skutki zabaw pod gołym niebem, znanych pod hiszpańską nazwą Movida, zdecydowały się teraz na zupełną nowość.

W kilku punktach dzielnicy Zatybrze, a także na Campo de Fiori i kilku innych placach w centrum oraz w rejonie lokali gejowskich na Lateranie, eksperymentalnie instalowane są specjalne czujniki dokonujące pomiaru stężenia alkoholu i substancji odurzających w powietrzu.

WP

Po przekroczeniu poziomu uważanego za dopuszczalny, ogłaszany będzie alarm w sztabie koordynującym pracę rzymskich sił porządkowych. Wtedy do takiego miejsca wysyłany będzie patrol, by skontrolować sytuację i ewentualnie interweniować w razie bójki czy niepokojów.

Polub WP Wiadomości
WP
WP