Trwa ładowanie...

Eksplozja w bazie Bagram w Afganistanie. Wśród rannych jest polski żołnierz

• Atak na bazę Bagram w Afganistanie

• Eksplodowała "urządzenie wybuchowe" na terenie bazy

• Zginęło 4 Amerykanów, 17 osób jest rannych

• Wśród rannych jest Polak

Share
Eksplozja w bazie Bagram w Afganistanie. Wśród rannych jest polski żołnierz
Źródło: AFP, Fot: SHAH MARAI
d2to7vm

Na terenie bazy Bagram w Afganistanie eksplodował ładunek wybuchowy. Zginęło 4 Amerykanów - dwóch żołnierzy i dwóch kontraktorów amerykańskiej armii. Rannych zostało 16 wojskowych USA i polski żołnierz, który bierze udział w misji NATO.

"W wyniku zdarzenia jeden z polskich żołnierzy został lekko ranny. Żołnierz został przewieziony do szpitala w Bagram i tam pozostaje pod opieką personelu medycznego. Lekarze określają jego stan jako stabilny a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina żołnierza została powiadomiona o zdarzeniu" - poinformował w komunikacie MON.

d2to7vm

Eksplozja miała miejsce we wczesnych godzinach rannych, została spowodowana przez "urządzenie wybuchowe" - poinformował gen. John Nicholson.

Baza Bagram, jak przypomina "The Independent" jest wykorzystywana także jako ośrodek, w którym przetrzymuje się talibskich bojowników. Często jest przez nich ostrzeliwana. Tym razem jednak, jak twierdzą talibowie, wybuch został spowodowany przez zamachowca-samobójcę, który wszedł na teren bazy.

Bagram jest największą amerykańską bazą w Afganistanie. W przeszłości wielokrotnie była celem ataków talibów. W grudniu ubiegłego roku wysadził się tam w powietrze zamachowiec jadący na motocyklu. Zginęło wówczas sześciu amerykańskich żołnierzy.

d2to7vm

Podziel się opinią

Share
d2to7vm
d2to7vm
Więcej tematów