Trwa ładowanie...
diodqn6

Eksplozja podczas antyrządowych protestów w Tajlandii. Dwie osoby ranne

Strzały z broni palnej i odgłos wybuchu było słychać w Bangkoku niedaleko miejsca masowych protestów antyrządowych - poinformowała tajlandzka policja. Jak podała służba zdrowia, co najmniej dwie osoby zostały ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę w wyniku wybuchu granatu zginęły dwie osoby, 22 zostały ranne
W niedzielę w wyniku wybuchu granatu zginęły dwie osoby, 22 zostały ranne (PAP/EPA, Fot: STR)
diodqn6

- Zeszłej nocy, nie wiemy, gdzie i kim był sprawca, była eksplozja i strzelanina - powiedział agencji Reutera szef służb bezpieczeństwa Paradorn Pattanathabutr. - Funkcjonariusze rano sprawdzą teren i wkrótce powinno pojawić się więcej informacji - dodał.

Pattanathabutr wspomniał także, że doszło do wybuchu blisko biura opozycyjnej Partii Demokratycznej. Nikt nie odniósł obrażeń. Wcześniej lider protestów ostrzegał, że władze zamierzają przywieźć do stolicy uzbrojone bojówki.

To kolejny w ostatnich dniach atak wymierzony w protestujących. W niedzielę granat eksplodował w pobliżu protestów. Zginęły dwie osoby, 22 zostały ranne.

diodqn6

Demonstranci, których liczba w minionych tygodniach nieco się zmniejszyła, od ponad trzech miesięcy domagają się ustąpienia premier Yingluck Shinawatry. Jest ona postrzegana jako reprezentantka interesów przebywającego poza krajem brata Thaksina Shinawatry, który za jej pośrednictwem wywiera wpływ na politykę rządu. Były szef tajlandzkiego rządu został zaocznie skazany w 2008 r. na więzienie za korupcję.

Chcąc wyjść z kryzysu politycznego, władze 2 lutego zorganizowały przedterminowe wybory. Nie przekonało to jednak opozycji, która chciała odłożenia głosowania do czasu przeprowadzenia reform politycznych. Antyrządowi demonstranci domagają się powołania "rady ludowej", której zadaniem byłoby wprowadzenie zmian niezbędnych do ukrócenia korupcji w polityce.

W atakach dokonywanych od początku protestów zginęło już co najmniej 17 osób i około 700 zostało rannych.

diodqn6

Podziel się opinią

Share

diodqn6

diodqn6
Więcej tematów