Trwa ładowanie...

Eksperymentalna pogoda na sierpień 2021. Prognoza IMGW zapowiada wyjątkowy miesiąc

Sierpień to jeden z ulubionych miesięcy Polaków na urlop. Nic dziwnego, pogoda jest bardziej stabilna niż w lipcu, burze to rzadkość, a i na temperatury nie można narzekać. IMGW przygotowało eksperymentalną prognozę pogody na sierpień. To będzie wyjątkowy miesiąc.

Pogoda na sierpieńPogoda na sierpieńŹródło: PAP, IMGW
d1802ng
d1802ng

IMGW prognozuje, że sierpień zapisze się powyżej średniej normy temperatur w ostatnich 30 latach. Eksperymentalna prognoza pogody przygotowana przez synoptyków IMGW może napawać optymizmem zwłaszcza osoby, które wybrały sierpień na urlop. Na temperatury nie będziemy narzekać.

Pogoda na sierpień. Temperatura powyżej normy

- Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Z kolei miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju najprawdopodobniej będzie mieścić się w normie. Na północnym wschodzie możliwa suma opadów poniżej normy - prognozuje IMGW w eksperymentalnej prognozie pogody na sierpień.

Prognoza pogody na sierpień IMGW
Prognoza pogody na sierpieńŹródło: IMGW

Według średniej temperatur możemy się spodziewać, że najcieplej będzie Poznaniu, gdzie średni zakres temperatur wynosi 18,4-19,6 st. C, a najchłodniej w Zakopanym, gdzie średnio w sierpniu notuje się 14,9-15,9 st. C. Wszędzie jednak zakres temperatury przewidywany przez IMGW przekroczy średnie normy.

d1802ng

Nie powinniśmy sobie też specjalnie zawracać głowy opadami, te utrzymają się na podobnym poziomie co w ostatnich 30 latach, a to znaczy, że nie powinny nas spotkać długotrwałe deszcze, które popsują urlop.

Warto jednak zwrócić uwagę, że prognoza pogody na sierpień ze średnią temperaturą powietrza „powyżej normy” nie jest równoznaczna z tym, że występować będą np. dni z temperaturą maksymalną powyżej 30 st. C, a prognoza ze średnią „poniżej normy” np. dni z temperaturą minimalną poniżej 5 st. C.

- Należy pamiętać, że prognozowana średnia temperatura odnosi się do średniej temperatury całego miesiąca, do temperatury notowanej zarówno za dnia, jak i w nocy - zwracają uwagę synoptycy IMGW.

Pogoda szaleje. Czytelnik WP pokazał nagranie z Gdyni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1802ng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1802ng
Więcej tematów