Trwa ładowanie...
d3gy7em
kosmos

Eksperyment z bliźniętami w kosmosie przyniósł zaskakujące wyniki

NASA postanowiła przeprowadzić nietypowy eksperyment, dzięki któremu chciała sprawdzić jak zmieniają się właściwości genetyczne człowieka, który przebywa w kosmosie. Do badań zaangażowano dwóch bliźniaków - Scotta i Marca Kelly. Jeden został na Ziemi, a drugi spędził rok w Międzynarodowej stacji kosmicznej (ISS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksperyment z bliźniętami w kosmosie przyniósł zaskakujące wyniki
(wikimedia commons)
d3gy7em

Wyniki badań okazały się dużym zaskoczeniem, ponieważ spodziewano się czegoś zupełnie odwrotnego. Wysłany w kosmos Scott został poddany wnikliwym badaniom, które wykazały, że jego telomery urosły i stały się dłuższe niż te u Marka. Telomery są fragmentami chromosomów, które służą do tego, aby je zabezpieczać przed uszkodzeniami. - Spodziewaliśmy się czegoś dokładnie odwrotnego! - przyznaje Susan Bailey, radiobiolog z Colorado State University w Fort Collins w rozmowie z magazynem Nature.

Teraz naukowcy główkują nad tym dlaczego się powiększyły i czy nastąpiły jeszcze jakieś inne zmiany w organizmie Scotta. Pełne wyniki mają zostać opublikowane w przyszłym roku gdy zakończy się wszystkie badania.

d3gy7em

Podziel się opinią

Share

d3gy7em

d3gy7em
Więcej tematów