Trwa ładowanie...

Egzamin ósmoklasisty 2023: język polski. Jakie były pytania? Mamy komentarze uczniów

W pierwszym dniu egzaminów ósmoklasisty 2023, uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego. W arkuszu pojawiły się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Jaki był temat wypracowania? Pierwsi zdający opuścili sale egzaminacyjne, dzieląc się emocjami.

Egzamin ósmoklasisty. Jakie były zadania? Uczniowie oceniają poziom trudnościEgzamin ósmoklasisty. Jakie były zadania? Uczniowie oceniają poziom trudnościŹródło: PAP, fot: Lech Muszyński
dhzpzd9
dhzpzd9

Egzamin ósmoklasisty odbywa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. We wtorek 23 maja uczniowie zmierzyli się z arkuszem z mowy ojczystej. Jutro odbędzie się egzamin z królowej nauk - matematyki, a w czwartek - z języka angielskiego oraz pozostałych języków obcych.

Temat rozprawki. Egzamin ósmoklasisty 2023. Jakie lektury pojawiły się w arkuszu?

Egzaminy ósmoklasisty rozpoczął test z języka polskiego. Uczniowie przystąpili do niego o godzinie 9:00. Na rozwiązanie wszystkich zadań z arkusza przewidziano 120 minut. Pierwsze osoby zakończyły jednak zmagania nieco wcześniej, dzieląc się opiniami dotyczącymi poziomu trudności testu oraz treścią niektórych zadań.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czego obawiają się maturzyści? [Waszym Zdaniem]

Z informacji przekazywanych przez osoby, które opuściły sale egzaminacyjne wynika, że lekturą, która pojawiła się na wypracowaniu, była "Balladyna" autorstwa Juliusza Słowackiego.

dhzpzd9

"Jak miło z tą Balladyną, fajnie by było, gdyby na matmie i angielskim też tak przyjemne zadania dali #egzaminósmoklasisty2023" - tak o egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego pisze jedna z użytkowniczek Twittera. Jak wynika z pojawiających się komentarzy, niektórzy uczniowie zakończyli rozwiązywanie zadań przed czasem.

"Haha #egzaminosmoklasisty2023 dali Balladyne ale łatwe, co najmniej 80 proc. będzie" - to kolejny z komentarzy, który pojawił się w mediach społecznościowych.

"Myślicie, że odwołanie się do Balladyny i ebenezera w temacie "czy to jakimi jesteśmy ludźmi zależy od nas samych" jest git?" - pyta kolejna osoba, zdradzając treść pytania egzaminacyjnego. Jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu 8-klasisty z polskiego typy uczniów wskazywały, że utworami, które - zdaniem młodzieży - mogą pojawić się w arkuszu, są "Balladyna", "Kamienie na szaniec", "Pan Tadeusz" oraz "Quo Vadis".

dhzpzd9

Jak informują ósmoklasiści, drugim z tematów wypracowania było opowiadanie, na temat "czy ten, kto dąży do celu, go otrzymuje". Na egzaminie pojawiło się również pytanie o Adamie Małyszu. "Jeszcze tekst z Małyszem był i jakiś o talentach" - wskazuje jeden z użytkowników Twittera.

Egzamin ósmoklasisty. Polski. CKE opublikuje arkusze

W każdym dniu egzaminu ósmoklasisty o godzinie 13:00 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje treść arkuszy, z którymi zmagali się uczniowie. Wyniki testów zostaną natomiast ogłoszone w poniedziałek 3 lipca. Trzy dni później do szkół trafią szczegółowe zaświadczenia oraz informacje. Odbiór dokumentów przez uczniów będzie możliwy od 6 lipca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhzpzd9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhzpzd9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj