Trwa ładowanie...
d2t9kr9

E-podpis - podstawa społeczeństwa informacyjnego

(inf. własna)

d2t9kr9
d2t9kr9

Prezydent Warszawy Paweł Piskorski zapytany przez dziennikarzy Wirtualnej Polski co sądzi o przyjętej w piątek przez Sejm ustawie o podpisie elektronicznym powiedział: Uważam, że jest to bardzo pozytywna ustawa. Żałuję, że została tak późno skierowana do Sejmu, jednak na szczęście prace w Sejmie były bardzo szybkie. Ustawa o podpisie elektronicznym wpłynie nie tylko na oblicze sieci. Również na handel, na transakcje poprzez Internet. Prezydet Piskorski zadeklarował również, że chętnie będzie posługiwał się e-podpisem.

Odpowiedzi na to pytanie udzielił również Maciej Kozłowski - dyrektor Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), która od 1994 r. była pierwszym w Polsce urzędem certyfikacji podpisu elektronicznego. Jest to ustawa kluczowa dla życia społeczeństwa. Dlatego, że w sieci musimy się identyfikować. E-podpis będzie bardzo silną identyfikacją. O wiele silniejszą niż podpis złożony ręcznie. Unikniemy kłopotów z chodzeniem do grafologa, aby sprawdził autentyczność podpisu.

Dyrektor NASK dodał jednak, że 100-procentowego bezpieczeństwa e-podpis nie zapewnia. Będziemy dopiero doświadczali jak to działa. Zabezpieczenie jest bardzo silne i żadnych kradzieży czy włamań być nie powinno - uspokaja internautów Kozłowski. (kam)(km)

d2t9kr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t9kr9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj