Dzik wtargnął do kościoła w czasie mszy. Zniszczona figura Jezusa i ściany splamione krwią

W kościele pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej podczas niedzielnej mszy doszło do mrożącego krew w żyłach zdarzenia. Do świątyni wbiegła wielka, ciemna i włochata bestia, która zaburzyła porządek ceremonii. Między nawami zaczął krzątać się dzik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzika i kudłata bestia zakłóciła niedzielną mszę w Rudzie Śląskiej
Dzika i kudłata bestia zakłóciła niedzielną mszę w Rudzie Śląskiej (wiki, Fot: .)
WP

"Szatan jest małpą Pana Boga. Wszystko czyni Mu na przekór. Zamiast dobra wprowadza zło, zamiast ładu – chaos, zamiast miłości – nienawiść, zamiast pokoju – wojnę, zamiast prawdy – kłamstwo, zamiast zgody – kłótnię, zamiast jedności – rozdział i rozproszenie" - tak o diable pisał arcybiskup Stanisław Wielgus w "Liście Pasterskim na Wielki Post" z 2003 roku. Trudno stwierdzić czy demon faktycznie kierował dzikim zwierzęciem gdy wybijało szybę w drzwiach wejściowych kościoła, ale pewnym jest że narobiło sporo zamieszania w czasie mszy.

Dzik zaczął biegać po świątyni, ale wiernych to nie wystraszyło. Ustawili barykadę z ław i wypłoszyli nieproszonego gościa jeszcze zanim przyjechali policjanci wezwani na interwencję.

Zanim udało się wyprowadzić odyńca z kościoła, zdążył zniszczyć dwa wazony i figurę Jezusa, a na ścianie zostawił ślady krwi. Przypadek? Prawdopodobnie tak, choć nie konsultowaliśmy jeszcze sprawy z egzorcystą. Dzik najprawdopodobniej zranił się w trakcie wybijania szyby. Sprawę rannego zwierzęcia przejęło centrum zarządzania kryzysowego UM Ruda Śląska

WP

Źródło: katowice.wyborcza.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP