Trwa ładowanie...
d1saw9l

Dżihadysta zatrzymany na przedmieściach Paryża. Służby: szykował zamach

• 18-latka francuskie służby aresztowały w Clichy
• Zdaniem śledczych zatrzymany miał wkrótce zaatakować
• Utrzymywał kontakty z bojownikami IS w Syrii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dżihadysta zatrzymany na przedmieściach Paryża. Służby: szykował zamach
(fotolia, Fot: alain wacquier)
d1saw9l

We Francji policja w czasie operacji antyterrorystycznej zatrzymała na przedmieściach Paryża 18-letniego dżihadystę. Mężczyzna ujęty w Clichy nie był dotąd notowany przez służby antyterrorystyczne we Francji.

Według policji zatrzymany miał wkrótce dokonać zamachu. Dochodzenie wykazało, że był on w bliskim kontakcie z Francuzem Raszidem Kassim, przebywającym w tej chwili w Syrii dżihadystą, odpowiedzialnym za propagandę ideologii Państwa Islamskiego w świecie francuskojęzycznym i jednocześnie sterującym na odległość potencjalnymi terrorystami.

Tak było w przypadku trzech młodych kobiet, które usiłowały dokonać zamachu w pobliżu katedry Notre Dame. Media francuskie mówią w tym kontekście o dochodzeniu w sprawie zamachów 13 listopada w Paryżu. Okazuje się, że ataków we Francji i w Belgii dokonały różne komórki doskonale zorganizowanej, tej samej, siatki, dysponującej najnowszą technologią, mającej zapewnioną logistykę, w tym podstawione mieszkania i świetnie wyszkolonej.

Przerzut terrorystów z Syrii odbywał się przez Grecję, Węgry lub Austrię. Według mediów wielu islamistów planujących zamachy we Francji i w Belgii wciąż jest nieuchwytnych.

d1saw9l

Podziel się opinią

Share
d1saw9l
d1saw9l
Więcej tematów