Trwa ładowanie...

Dziewięciu pacjentów straciło wzrok po zastrzyku pewnego leku, rosyjscy śledczy badają sprawę

• Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że sprawdza przypadki utraty wzroku przez pacjentów jednej z moskiewskich klinik okulistycznych
• O dziewięciu osobach, które straciły wzrok po zastrzyku pewnego leku, powiadomiły wcześniej media
• Według radia Echo Moskwy, chodzi o lek używany przy niektórych rodzajach chorób nowotworowych
• Klinika, w której leczyli się pacjenci, należy do największych w Moskwie
• Co roku badania i leczenie przechodzi w niej około 3 tys. pacjentów

Share
Dziewięciu pacjentów straciło wzrok po zastrzyku pewnego leku, rosyjscy śledczy badają sprawęŹródło: AFP, fot: Vasily Maximov
d2yy339

Do incydentu doszło w jednej z największych klinik okulistycznych w Moskwie. Komitet śledczy zapowiedział przesłuchanie personelu kliniki, w tym osób odpowiedzialnych za zakup i przechowywanie lekarstw. "Zidentyfikowani zostaną pacjenci, którzy mogli zostać poszkodowani, zlecone zostaną ekspertyzy sądowe w celu określenia stopnia uszczerbku na zdrowiu oraz zbadania składu chemicznego preparatu" - poinformowano w komunikacie prasowym.

Według radia Echo Moskwy, które powołuje się na szefa Ligi Pacjentów Aleksandra Sawierskiego, chodzi o lek używany przy niektórych rodzajach chorób nowotworowych.

Preparat ten jest dość powszechnie stosowany przy leczeniu chorób oczu, na przykład przy odklejeniu siatkówki - poinformowała z kolei agencja RIA-Nowosti.

Minister zdrowia Weronika Skworcowa oceniła, że sytuacja nie jest na razie jednoznaczna. Informacje o poszkodowanych pacjentach sprawdza też urząd kontroli służby zdrowia (Roszdrawnadzor).

d2yy339
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yy339
d2yy339
Więcej tematów