Dziennikarze komentują: Kampania Prezydencka 2025
Jaki jest obraz kampanii na 100 dni przed wyborami prezydenckimi? Kto ma największe szanse, a kto może być "czarnym koniem"? Jak prezentuje się praca sztabów i ostatnie sondaże? Odpowiedzi m.in. na te pytania od godz. 18.00, podczas debaty PAP, próbują odpowiedzieć czołowi polscy dziennikarze polityczni. Wśród prelegentów spotkania "Dziennikarze komentują: Kampania Prezydencka 2025", jest Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski.
W Centrum Prasowym PAP trwa debata "Dziennikarze komentują: Kampania Prezydencka 2025", organizowana przez Polską Agencję Prasową. Wydarzenie gromadzi czołowych przedstawicieli polskich mediów, którzy na bieżąco analizują dynamikę nadchodzącej kampanii prezydenckiej oraz jej wpływ na krajową scenę polityczną i opinię publiczną.
Całą debatę można obejrzeć w wideo poniżej:
W debacie biorą udział:
- Michał Wróblewski (Wirtualna Polska),
- Zuzanna Dąbrowska (PAP),
- Michał Karnowski ("Sieci"),
- Agata Kondzińska ("Gazeta Wyborcza"),
- Roch Kowalski (Polskie Radio 24).
"Początek lutego to według wielu osób zbyt wcześnie na organizację debaty kandydatów na prezydenta, ale nic nie stoi na przeszkodzie by poznać opinie i często insiderskie informacje dziennikarzy relacjonujących kampanię w redakcjach będących odbiorcami naszego serwisu. Zbieramy je dla państwa w jednym miejscu. Jak zawsze obiektywnie i rzetelnie" – podkreśla prowadzący debatę, dziennikarz działu politycznego PAP Adrian Kowarzyk.
Dyskusja będzie podzielona na trzy bloki: obraz kampanii i przegląd informacji o kandydatach; ocena strategii sztabów i ostatnich sondaży; odpowiedź na pytanie - jaka będzie Polska za pięć lat?
Wybory prezydenckie 2025
Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Ich ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała do tej pory 14 komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta:
- Magdaleny Biejat,
- Grzegorza Brauna,
- Szymona Hołowni,
- Marka Jakubiaka,
- Wiesława Lewickiego,
- Macieja Maciaka,
- Sławomira Mentzena,
- Karola Nawrockiego,
- Wojciecha Papisa,
- Romualda Starosielca,
- Pawła Tanajno,
- Rafała Trzaskowskiego,
- Marka Wocha,
- Adriana Zandberga.
Zgłoszono również komitety: Bohdana Jackiewicza, Anny Skirgiełło i Dominiki Jasińskiej.
Swój start w wyborach deklarowali dotąd także: dziennikarz, twórca kanału Zero Krzysztof Stanowski, przewodniczący Związkowej Alternatywy Piotr Szumlewicz, była posłanka SLD, nauczycielka akademicka Joanna Senyszyn oraz Katarzyna Cichos jako bezpartyjna kandydatka