Trwa ładowanie...
d3o0kmv
#dzieńdobryWP Marek Jurek o szkodliwej strategii PiS-u
PiS

#dzieńdobryWP Marek Jurek o szkodliwej strategii PiS-u

- W polityce polskiej sprawy wewnętrznej walki o władzę, myślenie o wyborach za trzy lata jest ważniejsze od problemów w Europie. Widzę ogromną przewagę partyjnej taktyki nad strategia państwową. Widzieliśmy to już 10 lat temu, kiedy z kolegami odchodziliśmy z PiS-u. Było dużo podobnych awantur jak z Tuskiem - mówił w #dzieńdobryWP Marek Jurek. Europoseł zabrał też głos w sprawie możliwych następców Witolda Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3o0kmv

W ocenie Jurka, Polska powinna zaprezentować przekonującą dla Europy Środkowej i opinni chrześcijańskiej koncepcję współpracy, podczas gdy - jego zdaniem - "ze wszystkimi zrywamy" i nie szukamy kontaktu. Europoseł podkreślił, że jeżeli chodzi o "poruszenie prawciowe", to Kaczyński zdążył nawet obrazić Marine Le Pen.

- To na pewno bardzo inteligentny człowiek, ale w jego myśleniu liczy się przede wszystkich walka o władzę - mówił Jurek o prezesie PiS. Jego zdaniem, partia Kaczyńskiego nie szuka z nikim współpracy; nawet te partie, które z nią współpracują, są "satelickie" i "krążą na orbicie, którymi kieruje siła przyciągania do PiS-u".

d3o0kmv

Jurek zauważył jednak "dobry ruch", z którym można wiązać nadzieję - wizytę Kaczyńskiego w Wielkiej Brytanii. - Mamy dobrą kartę przetargową jeśli chodzi o walkę o prawa społeczne Polaków mieszkających na Wyspach - podkreślił.

Europoseł skomentował również zamieszanie wokół wypowiedzi Waszczykowskiego, który w poniedziałek oznajmił, że są ekspertyzy, iż przy wyborze Tuska doszło do fałszerstwa. Po tych słowach znów pojawiły się o jego odwołaniu. Kto mógłby go zastąpić?

- Jest bardzo wielu kandydatów. Adam Bielan był wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, zna dobrze Europę, na pewno jest przygotowany do udziału w rządzie. Podobnie Konrad Szymański. Ale to jest sprawa PiS-u - podsumował Jurek.

d3o0kmv

Podziel się opinią

Share

d3o0kmv

d3o0kmv
Więcej tematów