Trwa ładowanie...
d24simo
#dzieńdobryWP Gorąca wymiana zdań. Poszło o objawienia fatimskie

#dzieńdobryWP Gorąca wymiana zdań. Poszło o objawienia fatimskie

Nie milknie zamieszanie wokół uchwały ws. uczczenia 100. rocznicy objawień fatimskich. Odnieśli się do niej goście #dzieńdobryWP - wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik i posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. Doszło do emocjonalnej wymiany zdań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d24simo

Rocznicę objawień w Fatimie chce uczcić kościelne skrzydło klubu Prawa i Sprawiedliwości. W środę w Sejmie doszło do ostrej debaty. Prezentująca projekt posłanka Anna Sobecka, dawna spikerka Radia Maryja, mówiła na Sali Plenarnej o "doniosłym znaczeniu" objawień, "zamachu na Jana Pawła II zorganizowanym przez ateistyczne siły walczące z Kościołem", "masowym mordowaniu dzieci" oraz "pladze rozwodów i narkomanii". O szczegółach można przeczytać TU.

"Państwo neutralne światopoglądowo coś panu mówi?"

- Dla mnie Fatima, to miejsce, jest bardzo wyjątkowa. Nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, nic, co by powodowało dyskusje medialne - mówił Wójcik w #dzieńdobryWP. - Dobrze, ale od tego mamy kościoły, modlitwy, księży, a nie Sejm. Państwo neutralne światopoglądowo coś panu mówi? Czy Sejm jest miejscem dla takiego typu rozważań? - pytała prowadząca program, Kamila Biedrzycka-Osica.

d24simo

- Bardzo szanuję neutralność światopoglądową, ale Fatima, to, co się tam stało, ma ogromne znaczenie, także dla Polski, z punktu widzenia św. Jana Pawła II chociażby. W Sejmie rozmawia się o różnych rzeczach. Szanuję światopogląd każdego człowieka, proszę uszanować też mój - apelował wiceminister.

"PiS przekracza wszelkie granice"

Do dyskusji włączyła się Gasiuk-Pihowicz. - Dla mnie to rzecz nie do zaakceptowania pod względem moralnym. Wiarę wykorzystuje się do załatwiania interesów politycznych. W mojej ocenie PiS przekracza wszelkie granice. Nie ma żadnej swiętości. Interesuje was tylko interes partyjny, nic więcej. Polityka to polityka, wiara to wiara. Stoimy na stanowisku przyjaznego rozdziału państwa od Kościoła - podsumowała.

d24simo

Podziel się opinią

Share

d24simo

d24simo
Więcej tematów