Trwa ładowanie...
d12vy80

Dzień pielęgniarek. Premier Mateusz Morawiecki dziękuje też ministrowi zdrowia. "Łukasz - masz moje pełne wsparcie!"

Koronawirus w Polsce. "Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, dlatego chcę im raz jeszcze podziękować za wielką pracę i poświęcenie" - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Osobne słowa skierował do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień pielęgniarek. Premier Mateusz Morawiecki dziękuje też ministrowi zdrowia. "Łukasz - masz moje pełne wsparcie!"
Dzień pielęgniarek. Premier Mateusz Morawiecki dziękuje też ministrowi zdrowia. "Łukasz - masz moje pełne wsparcie!"
d12vy80

"Ostatnie tygodnie dostarczają nam wielu zmartwień, ale też wielu okazji by okazać swoją wdzięczność wszystkim tym, którzy każdego dnia nie szczędzą wysiłków w walce z koronawirusem" - napisał w poście na Facebooku Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że we wtorek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. "Dlatego chcę im raz jeszcze podziękować za wielką pracę i poświęcenie" - dodał szef rządu.

"Wielokrotnie dziękowałem pracownikom służby zdrowia, a dzisiaj chciałbym podziękować jeszcze jednej osobie - ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu" - zaznaczył premier.

"Łukaszu! Dziękuję za Twoją wspaniałą i skuteczną pracę, za znakomity nadzór nad Ministerstwem Zdrowia, za walkę z epidemią! Dziś Łukasz jest niejednokrotnie obiektem bezpardonowych ataków także ze strony mediów i musi stawiać temu czoła. Łukasz - masz moje pełne wsparcie!" - napisał Morawiecki wprost do Szumowskiego.

d12vy80

Zobacz też: Infekcje zimą to był SARS-CoV-2? Prof. Robert Flisiak o wirusach w Polsce

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Wybory 2020. Ekspresowe tempo PiS i poprawki Szumowskiego

Tymczasem PiS chce przeprowadzić przez Sejm w ekspresowym tempie nowy projekt ws. wyborów prezydenckich. Łukasz Szumowski przygotował cztery poprawki do projektu i proponuje m.in., aby minister zdrowia w przypadku zagrożenia epidemicznego na siedem dni przed wyborami mógł wydać rozporządzenie o obowiązkowym głosowaniu korespondencyjnym na terenie danej gminy.

d12vy80

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12vy80

Podziel się opinią

Share
d12vy80
d12vy80
Więcej tematów