Trwa ładowanie...

Dzień Dziadka 2019 – kiedy wypada święto dziadków?

Dzień Dziadka, jak co roku, obchodzony jest tego samego dnia. Święto uhonorowania dziadków jednak wciąż jest dość młodą tradycją. Sprawdź, w jakim terminie wypada Dzień Dziadka.

Dzień Dziadka 2019 – kiedy wypada święto dziadków?Źródło: East News
d3abl2s
d3abl2s

Dzień Dziadka 2019 – kiedy wypada?

Dzień Dziadka jest świętem przypadającym 22 stycznia. Święto dziadków, jak co roku, odbywa się w tym samym terminie. W 2019 r. wypada ono we wtorek.

Dzień Dziadka następuje zaraz po Dniu Babci. Tego typu kolejność nie jest przypadkowa, ma za zadanie pokazać jak ważni są dziadkowie w życiu rodzinnym oraz być wyrazem wdzięczności za ogrom pracy włożonej w pomoc przy wychowywaniu dzieci.

Dzień Dziadka 2019 – skąd pochodzi święto dziadków?

Dzień Dziadka jest stosunkowo młodą tradycją. Pojawił się on dopiero kilkanaście lat później pod ogłoszeniu Dnia Babci. Po raz pierwszy święto dziadków zaczęto celebrować w 1981. Według niektórych źródeł, zwyczaj został przejęty ze Stanów Zjednoczonych.

W wielu krajach Dzień Babci i Dzień Dziadka są obchodzonego tego samego dnia. Z kolei w Polsce oba święta odbywają się w innych terminach.

Dzień Dziadka to okres, w którym wnuki składają im życzenia i wręczają im prezenty. Z tej okazji w wielu szkołach organizowane są specjalnie uroczystości, a dzieci także przygotowują laurki czy piosenki dla swoich dziadków.

d3abl2s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3abl2s
Więcej tematów