Trwa ładowanie...
d4jkd9w
d4jkd9w

#dziejesięnażywo Witold Waszczykowski odwołał wiceministra Roberta Greya. Zataił współpracę z wywiadem USA? Gościem programu będzie Rafał Bochenek

Dymisja w MSZ. Witold Waszczykowski odwołał wiceministra Roberta Greya. Szef resortu mówi o "zmianie koncepcji kierownictwa MSZ", opozycja żąda wyjaśnień i pyta m.in o związki byłego już wiceministra z przetargami na zakupy broni dla wojska. Czy wiceminister Grey zataił współpracę z wywiadem USA i dlaczego posiadający również amerykańskie obywatelstwo Grey odpowiadał w resorcie m.in. za relacje ze Stanami Zjednoczonymi? M.in. o to zapytamy Rafała Bochenka, rzecznika rządu. Program prowadzi Kamila Biedrzycka-Osica.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4jkd9w

"Posłowie wykonują bardzo ciężką pracę" - tak Mateusz Morawiecki uzasadnia 30 tyś. kwoty wolnej od podatku dla posłów. To poziom, o jakim zwykli obywatele mogą tylko pomarzyć. Posłowie KUKIZ'15 już zapowiadają poprawki w tej sprawie. Kontrowersyjny zapis o kwocie wolnej dla posłów i sposób jego uzasadnienia przez Morawieckiego zniweluje polityczne korzyści z podniesienia kwoty dla najbiedniejszych? Zapytamy publicystów - Pawła Lisickiego z "Do Rzeczy" i Łukasza Pawłowskiego z "Kultury Liberalnej".

"Niemożliwe nie istnieje" - to motto czterokrotnej mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Partyki. O tym jak mimo niepełnosprawności realizować marzenia z Natalią porozmawiał dziennikarz WP SportowychFaktów Michał Bugno ("Sektor Gości").

d4jkd9w

Jesień to tradycyjnie okres szczepień ochronnych. W Polsce w ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność tzw. "ruchu antyszczepionkowego". O tym, dlaczego ruch zyskuje taką popularność i dlaczego jednak warto szczepić siebie i swoje dziecko porozmawiamy z dr Pawłem Grzesiowskim.

Dziś Światowy Dzień Walki z AIDS. O tym, co wiemy o tej chorobie, jakie są najpopularniejsze mity związane z HIV i dlaczego warto się badać, porozmawiamy z Agatą Kwiatkowską z Fundacji Edukacji Społecznej oraz Klaudią Szafrańską i Michałem Wasilewskim z zespołu Xxanaxx, którzy zaangażowali się w promocję badań profilaktycznych HIV. Nasza reporterka Agnieszka Kopacz odwiedzi też punkt diagnostyczny i opowie jak wygląda samo badanie.

LIFESTYLE. Program prowadzą: Małgorzata Ohme i Kamila Biedrzycka-Osica

Niepłodność wśród mężczyzn. Aż 94 proc. młodych mężczyzn nigdy nie zbadało swojego nasienia - wynika z badania zrealizowanego na rzecz kampanii "Płodny Polak". Tymczasem przyczyny niepłodności dotyka ok. 1,5 mln par w Polsce. Dlaczego tak jest? Jak temu zapobiec? Porozmawiamy dr Grzegorzem Mrugaczem, ginekologiem-położnikiem.

d4jkd9w

Już 2 grudnia ukaże się nowa płyta The Rolling Stones! To pierwsza płyta Micka Jaggera i spółki od 12 lat. Na nową płytę ma trafić dwanaście utworów, z których dwa zostały nagrane z udziałem gości: na "Everybody Knows About My Good Thing" pojawia się gitara Erica Claptona, a w "Hoo Doo Blues" gościł gitarzysta Jim Keltner. Na co mogą liczyć fani dinozaurów rocka porozmawiamy z Kubą Ambrożewskim z open.fm.

Czym jest tradycyjny model rodziny? Arkusz z pytaniami do matury próbnej z WOS-u. Na zdjęciu ojciec pochylający się nad dzieckiem w wózku. Pytanie brzmi: "Rozstrzygnij, czy zdjęcie ilustruje tradycyjny model rodziny. Swoje zdanie uzasadnij, odwołując się do fotografii". Poprawna odpowiedź: "To nie jest rodzina tradycyjna. Opieka nad dziećmi jest zadaniem kobiety". Czy rzeczywiście tak jest? O tym z publicystami: Tomaszem Terlikowskim i Agnieszką Wołk-Łaniewskąoraz ojcem czterech córek i blogerem - Marcinem Perfuńskim.

A na koniec - świąteczne gadżety erotyczne, które zaprezentuje nam w studiu Joanna Keszka, autorka najodważniejszej polskiej książki o seksie pt. "Grzeczna to już byłam czyli kobiecy przewodnik po seksie".

oprac. Natalia Durman

d4jkd9w

Podziel się opinią

Share
d4jkd9w
d4jkd9w
Więcej tematów