Trwa ładowanie...
d3ev7e7

#dziejesienazywo: Poczekajmy na wyniki kontroli CBA w samorządach

W całej Polsce CBA prowadzi kontrole w samorządach. Czy to oznacza, że jeszcze przed wyborami samorządowymi dojdzie do przetasowania na stanowiskach samorządowych? Na temat wzmożonej aktywność CBA wypowiadał się wiceminister sprawiedliwości. - To, że w urzędach marszałkowskich są prowadzone kontrole, to nic nadzwyczajnego - mówił gość programu #dziejesienazywo Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. - Poczekajmy, jakie będą wyniki tych kontroli. Od tego są instytucje kontrolne, aby wykonywały swoje zadania - dodał Wójcik. Wiceminister uzasadniał dużą aktywność CBA sygnałami, które muszą być sprawdzone.
Share
d3ev7e7

- Poczekajmy na wyniki. Od tego są instytucje kontrolne, żeby wykonywały swoje zadania - mówił Wójcik. - Nic nadzwyczajnego nie widzę w takiej sytuacji. To oznacza, że wszyscy są równi wobec prawa: pani poseł, ja, pani redaktor. Wszyscy są równi wobec prawa. Tak funkcjonuje nasze państwo od czasu, gdy władzę przejęło Prawo i Sprawiedliwość.

- Chodzi o "grillowane" samorządów - twierdziła natomiast Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - CBA weszła w momencie, kiedy nie było żadnych zarzutów, a jedna kontrola, która wykazała jakieś nieprawidłowości, nie miała nic wspólnego z tematem kontroli.

d3ev7e7

Podziel się opinią

Share
d3ev7e7
d3ev7e7
Więcej tematów