Trwa ładowanie...

#dziejesienazywo Milena Kindziuk: pielgrzymi z zagranicy dziwią się, że w Polsce nie ma dyktatury

- Z relacji pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży wynika, że ludzie mają teraz inny obraz Polski. Zwłaszcza ci, którzy przybyli z zagranicy, np. Niemcy, czy nawet pielgrzymi z Ameryki Łacińskiej. Dziwią się: jak to, to w Polsce nie ma dyktatury? Można tak u was chodzić po ulicach? To tu jest wolność? To niepotrzebne są puszki z jedzeniem, które przywieźliśmy? Wszystko można kupić w sklepach? Są bardzo pozytywnie zaskoczeni Polską, przemianami w Polsce, gościnnością Polską - mówiła w specjalnym programie #dziejesienazywo dr Milena Kindziuk, teolog z UKSW. Zdjęcia dzięki uprzejmości TVP.

d3d979z
d3d979z

Kindziuk podkreślała, że "rodziny, które przyjmowały młodych w czasie dni w diecezjach naprawdę robiły to bardzo gościnnie". - Zastawiali stoły, pokazywali zabytki, przygotowywali potrawy polskie - były ogórki małosolne, bigos i rosół. To bardzo zaskoczyło przybyszy z zagranicy. Pierwszy raz widzieli te potrawy i nawet bali się je jeść. Nie wiedzieli, co to jest - mówiła teolog.

Jej zdaniem "na pewno ta pielgrzymka jest wielkim świętem dla Polaków". - Mamy okazję razem poświętować, mamy okazję do integracji. Oczywiście poza wymiarem religijnym, bo wiadomo, że tutaj główne przesłanie pielgrzymki papieża jest ostatecznie zawsze religijne - oceniła dr Milena Kindziuk w #dziejesienazywo.

d3d979z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d979z
Więcej tematów