Trwa ładowanie...
d4l6joi

Dzieci o tragicznej nocy. "Przytulaliśmy się, żeby było ciepło"

- Padały na nas drzewa i trzeba było wyciągać ludzi spod tych drzew - mówił jeden z chłopców, który przebywał na obozie harcerskim w Suszku, gdzie w wyniku burzy doszło do tragedii. Dwie dziewczynki zmarły. Po część dzieci już przyjechali rodzice. Reszta zostanie odwieziona do domu autokarami.
Share
Dzieci, które uczestniczyły w obozie harcerskim w Suszku
Dzieci, które uczestniczyły w obozie harcerskim w SuszkuŹródło: WP.PL, Fot: Wirtualna Polska
d4l6joi

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Suszek w województwie pomorskim doszło do tragedii. Nawałnica przeszła nad obozem harcerskim, gdzie przebywało około 140 dzieci z opiekunami. Zmarły dwie harcerki w wieku 13 i 14 lat, a 20 osób trafiło do szpitala. Obóz w lesie przez długo pozostawał odcięty od świata.

Obejrzyj: Dzieci opowiadają o tragedii w Suszku

- Padały na nas drzewa i trzeba było wyciągać ludzi spod tych drzew. Potem ktoś zadzwonił po pomoc. Chyba tylko jedna osoba miała telefon - mówił chłopiec, który przyjechał na obóz harcerski. Dzieci i ich opiekunowie skryli się w młodym lesie, gdzie drzewa są niskie i jest najbezpieczniej. Drugi z uczestników obozu opowiedział, o tym jak wyglądało kilka godzin nocnego oczekiwania na pomoc.Wedle jego relacji strażacy pojawili się po około 6 godzinach. - Byliśmy pomiędzy młodymi sosenkami i przytulaliśmy się, żeby nam było cieplej - podkreślał.

d4l6joi

Większość rodziców o sprawie dowiedziała się z mediów. Postanowili wtedy bezzwłocznie pojechać po swoje dzieci. Ci którzy nie mieli takiej możliwości muszą poczekać, aż ich dzieci zostaną dowiezione autokarem do Łodzi - z tego właśnie miasta pochodziła większość uczestników obozu harcerskiego. Za załatwianie formalności i "autoryzowanie" odbioru dzieci odpowiada wojewoda łódzki prof. Zbigniew Rau i pracownicy urzędu wojewódzkiego.

Czytaj też: "Ofiar można było uniknąć". Polscy łowcy burz jednoznacznie o tragedii

d4l6joi

Podziel się opinią

Share
d4l6joi
d4l6joi
Więcej tematów