Trwa ładowanie...
d3u83zy

Dwóch chłopców, pod którymi załamał się lód, nie żyje

Nie żyją dwaj chłopcy, którzy wpadli pod lód na Regaliczce na Wyspie Puckiej w Szczecinie. Mimo długiej reanimacji chłopcom nie udało się przywrócić czynności życiowych. Obaj byli w stanie ciężkim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP)
d3u83zy

Mimo starań i wysiłków lekarzy chłopców nie udało się uratować, ich serca nie podjęły pracy - poinformowała Bogna Bartkiewicz z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w Szczecinie, gdzie po wypadku trafili chłopcy. Rodzina została objęta opieką szpitalnego psychologa.

Pod dwoma chłopcami w wieku 7 i 11 lat załamał się lód na Regaliczce - zbiorniku wodnym koło Wyspy Puckiej w Szczecinie. Jak powiedział rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak, dzieci pod lodem zauważył przechodzień, który sam próbował im pomóc. Mężczyzna powiadomił służby ratownicze.

W poszukiwaniu chłopców brali udział strażacy oraz płetwonurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego. Akcja reanimacyjna na miejscu zdarzenia prowadzona była przez około godzinę. Jak informowała rzeczniczka zachodniopomorskiego pogotowia ratunkowego Elżbieta Sochanowska, dzieci zostały przewiezione do szczecińskiego szpitala w stanie bardzo ciężkim.

Szczecińska policja jest w trakcie ustalania, jak doszło do tragedii na Regaliczce i czy dzieci były pod opieką dorosłego opiekuna.

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów